Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Ta specjalna grupa będzie ścigać kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl
Komendant Stołeczny Policji powołał specjalną grupę o nazwie "SPEED". Jej trzon stanowią policjanci warszawskiej "drogówki", wspierani przez funkcjonariuszy innych komórek.

„SPEED” ma działać zdecydowanie, ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” działają na terenie całego garnizonu stołecznego od kilku tygodni, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak kierowcy łamiacy przepisy mogą również zostać namierzeni przez najnowszy pojazd oznakowany - Kia Stinger GT. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Zobacz także: Najbardziej kontrolowane drogi w Polsce

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze namierzyli 975 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Aż 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili blisko 180 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • yurek (gość)

    Protest policji skończył się kilka tygodni temu, a ta specjalna grupa również została powołana kilka tygodni temu. Od tego czasu złapali już blisko tysiąc kierowców. No no, nadrabianie strat z powodu protestu idzie pełną gębą.

  • monk (gość)

    No 'yurek' nie przesadzaj z tym nadrabianiem po proteście. To jest specjalna grupa, która ma się zajmować poważniejszymi wykroczeniami czy przestępstwami drogowymi i do tego została stworzona. Brakowało wcześniej takiej grupy. Wspomnę tylko, że w krajach zachodniej europy czy innych rozwiniętych na innych kontynentach również są takie grupy specjalne albo ich odpowiedniki zajmujący się głównie "najniebezpieczniejszymi piratami" drogowymi.

  • revo (gość)

    Juz widze te poscigi zatrzymania przez blokade takimi radiowozami . Ciekawe który f-sz odwazy sie zarysować te cacko przy takiej czynnosci w dzisiejszej Policji gdzie szuka się zawsze kozła ofiarnego w misku a nie w przestepstwie bandziora!!! Ta firma ma gliniane nogi a to odczuja wkrótce wszyscy naokolo na ulicach!!! Wspomnicie moje słowa!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości