Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja walczy ze smogiem. Dziś wzmożone kontrole drogowe

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Adam Wojnar Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Smog". Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Zobacz także: Rząd wprowadza nowy podatek dla kierowców

Funkcjonariusze mają także przypominać kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia ochrony środowiska.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tomk (gość)

  bardzo mnie to cieszy, czas zabrać się za te auta, a przy takich kontrolach nawet yanosik nie pomoże

 • skorupa (gość)

  czyli beda kontrole jak leci, ale przynajmniej na yanosiku bede wiedzial czego sie spodziewac

 • wa (gość)

  składowiska śmieci palą się co miesiąc za to się nie wezmą bo tam się robi kasę , ale jak kowalski spali gumiaka to kryminał dobra zmiana

 • JANUSZ (gość)

  Bardzo często się widzi na ulicach kopcące samochody, dostawczaki i nie potrzeba do tego żadnej aparatury. Dlaczego policja nie reaguje? Ostatnio widziałem dostawczaka z ogromnymi dziurami w progach że nogę mółgbym tam włożyć, jakim prawem przeszedł badania techniczne? A mi ostatnio jedna stacja załatwiła samochód na amen.. zainwestowałem 2.5tys w wymianę wydechu, progów, uszczelki w silniku.. i pan diagnosta nadal wynalazł jakieś kropelki oleju. Praktycznie samochód teraz muszę oddać na złom, bo 2x nie przeszedł przeglądu.. a na innej stacji jak to usłyszał to w ogóle nawet nie chciał się dotykać.

 • Lilisweet (gość)

  samochody swoją drogą, ale o przestarzałych kopciuchach można by pisać bez końca... Ehhh niestety wszystko kosztuje. Ja narazie wymieniłam swój stary piec na certyfikowany i ekologiczny, niedługo wymienię auto... https://www.youtube.com/watch?v=JhU-WSVL8YY to link do mojego Mini bio luxury z palnikiem Bio Platinum VG dla zainteresowanych

 • Miko (gość)

  a ja mam pytanie do ekol poje....ow czy ktosa piep....ona menda podskoczy do koncernu takiego jak BASF ?? polecam tam zbadac powietrze albo lepiej ich dawne wysypisko na gorze w miejscowosci Bad Durkheim i o skarzeniu przez to wod gruntowych zawsze tylko nowe przepisy jak by to jeszcze bardziej dojechac biednych Polakow czasem mysle ze nasz rzad obojetnie ktory to sprzedana qr....wa :) Pozdrawiam

 • Marcin (gość)

  przez dziesiątki lat policja nie reagowała na najbardziej kopcące auta i nadal nie reaguje a nagle jak jest "akcja" to się ustrzeli kilku przypadkowych na zimnym silniku na pokaz ale nie uczciwie. czemu tak? tu nie chodzi o eliminację trucicieli. to wszystko napędzane jest biznesem samochodów elektrycznych którego u nas jeszcze nie widać ale robi się już ku niemu podłoże. nie kupimy elektryków po dobroci to wcisną nam je batem. oczywiście już wiadomo jaka to "ekologia" pozysk minerałów, produkcja i recycling baterii... niestety oficjalnie powie się o tym dopiero gdy rynek nasyci się elektryką i przyjdzie czas na kolejną zmianę. bo na zmianie zarabia się więcej niż na stabilnej produkcji. no ale przecież mamy demokrację. cokolwiek media wcisną masom staje się prawdą nadrzędną. w sumie co za różnica czy bombardujemy kraje by "demokratycznie" uzyskać ropę czy złoża litu? to przecież nieistotne. ważne, że właściciel astry dostał mandat i to naprawi nasz świat. od teraz będzie coraz lepiej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości