Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Włamali się do pojazdu po... przewody. Grozi im 10 lat

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Dziesięć lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 39 i 49 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu włamali się do Forda na terenie jednej z pakoskich firm. Stamtąd ukradli kable, które potem wypalali, by uzyskać złom.
Fot. Dariusz Gdesz Dziesięć lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 39 i 49 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu włamali się do Forda na terenie jednej z pakoskich firm. Stamtąd ukradli kable, które potem wypalali, by uzyskać złom.

Kilka dni temu pakoscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do pojazdu, który należy do jednej z firm na terenie miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, łupem złodzieja miały paść przechowywane w tym pojeździe elementy instalacji elektrycznej w ilości około 40 kg.

Łączne straty wyniosły 800 zł. Policjanci gdy tylko zebrali informacje o zdarzeniu i ustalili pewne fakty, rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn na podstawie ustalonego rysopisu. Patrol przejeżdżając w pobliżu miejskiego parku zauważył mężczyzn, którzy wyglądem przypominali poszukiwanych. Na zadawane przez policjantów pytania o tym co ostatnio robili, i gdzie byli, odpowiadali pokrętnie i zmieniali wersje wydarzeń. To jednak nie zmyliło stróżów prawa.

Dlatego też mężczyźni w wieku 39 i 49 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Pakoscy policjanci zebrali informacje, że to ci mężczyźni mają związek z włamaniem i kradzieżą przewodów. Ustalili także miejsce ukrycia skradzionego łupu i wypalenia go w części celem uzyskania złomu.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

Zgromadzone w sprawie dowody skutkują tym, że obaj usłyszeli już zarzuty włamania do pojazdu i kradzieży przewodów. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Kierunkowskazy. Jak poprawnie korzystać?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości