Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja współtworzy nawigację. Co to oznacza dla kierowców?

Data publikacji: Autor: (mm) Policja.pl

Fot. Andrzej Zgiet Nawiązanie współpracy Policji z twórcami systemu Yanosik stało się faktem. Kierowcy otrzymają dodatkowe informacje.

Celem współpracy jest zwiększenie bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. W aplikacji pojawią się nowe komunikaty, które będą ostrzegały kierowców o miejscach wypadków ze skutkiem śmiertelnym w obrębie województwa mazowieckiego. Dlaczego akurat ten obszar został objęty akcją?

Redakcja poleca:

Wyższe kary dla kierowców. Co się zmieniło?
Testujemy atrakcyjnego vana dla rodziny
Fotoradary przestały działać. Co z bezpieczeństwem?

Według statystyk w 2016 roku w wyniku wypadków drogowych na terenie województwa mazowieckiego zginęło 351 osób. To największa liczba ofiar śmiertelnych w skali całego kraju.

Zobacz także: Test atrakcyjnego vana dla rodziny

Video: materiał informacyjny marki Citroen

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Z systemu Yanosik miesięcznie korzysta 1,5 mln użytkowników, dzięki czemu informacja może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców będących aktualnie za kierownicą. Na mapie w aplikacji Yanosik zaznaczonych jest ponad 300 miejsc, w których od początku 2016 roku doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca zbliżając się do jednego z tych punktów otrzyma ostrzeżenie w formie baneru z komunikatem: „Zachowaj ostrożność”.

Nie jest również przypadkowy czas trwania akcji. Działania informacyjne rozpoczęły się 7 czerwca br. i będą trwały do końca wakacji. To właśnie podczas wakacji statystycznie dochodzi do największej liczby wypadków w skali całego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • W. Aszczu (gość)

  Policja nie jest powołana do "współtworzenia" nawigacji żadnej firmy, ktoś za to beknie!

 • Blechacz (gość)

  pomysł akcji jak najbardziej poprawny. Policja i Yanosik dobry duet

 • kontestator (gość)

  To bardzo niepokojąca wiadomość. Od tego tylko krok do totalnej inwigilacji użytkowników (a może powstać obowiązek) Yanosika, który m/n zapisuje sposób jazdy użytkownika w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Czym to grozi ? ... Sami pomyślcie. Twórcy Yanosika chyba przekombinowali ?!

 • Drelo (gość)

  Pomysł współpracy bardzo dobry. Wakacje to czas wzmożonej ilości podróży samochodem i takie ostrzeżenia są jak najbardziej potrzebne. Miejmy nadzieję że wpłynie to pozytywnie na sytuacje na drogach.

 • W. Aszczu (gość)

  Mariusz się wścieknie!

 • mirek01 (gość)

  myśle że ten ruch jest dobry dla obu stron. ciekawe ze yanosik odwazyl sie na wspołprace z policja, ale uwazam że to dobry pomysł. oby to pozytywnie wpłynelo bezpieczeństwo i zmniejszyło ilość wypadków.

 • W. Aszczu (gość)

  Ten ruch jest zły dla policji ale dobry dla jano-sika, wziątka jak amen w pacierzu!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości