Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37181 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Policja z nowymi radiowozami. Jakie auta dostała?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Volkswagen Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Auta powstały i zostały zaadoptowane do wersji patrolowej w fabryce Volkswagen Poznań.

Transportery czwartej generacji, które nieprzerwanie są eksploatowane w Policji od lat 90. dzielnie służą jej do dzisiaj w komendach na terenie całego kraju.

Jako samochód do przeróbki na wersję patrolową posłużył Transporter T6 z rozstawem osi wynoszącym 3000 mm i o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Po adaptacji na wersję patrolową samochody mają nadwozie 3-przedziałowe – może w nich podróżować 5 policjantów oraz, w osobnym przedziale, 2 zatrzymanych.

Redakcja poleca:

Czy nowe auta są bezpieczne?
Okres próbny dla kierowców. To trzeba wiedzieć
Sposoby na tańsze OC

Wszystkie Transportery przekazane do służby w Policji są napędzane silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM, spełniającym normę emisji spalin Euro6. Wybór Policji padł na Transportera również ze względu na kompaktowe rozmiary modelu T6 – z długością 5 m i szerokością 1,9 m, samochód dobrze poradzi sobie w ruchu miejskim.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • mietek (gość)

  Nieśmiertelne T2 z 1990r nadal są i będą ekspolatowane....... to były auta. A te T6 też fajne..... ale silnik benzynowy TSI to tak sobie jest oceniany....nie przejadą 25 lat jak te słynne T2

 • anty-KODfident (gość)

  Nie rozumiem po co im te auta skoro siedzą po komisariatach ? Co się dzieje wieczorową na lubelskich ulicach bo misiaczki śpią . Nie ma dnia aby mnie ktoś nie wyprzedzał na przejściu dla pieszych , nie oślepiał mnie źle ustawionymi światłami . Wczoraj na Nałęczowskiej mijałem się z BUS-em którego kierowca obsługiwał jakieś urządzenie na kierownicy i tylko sporadycznie zerkał na jezdnię - przekraczał podwójną ciągłą ...... a misiaczki ? a misiaczki w ciepełku sobie więc po cholerę im te autka żeby papierki z komisariatu do komisariatu przewieźć .

 • DubaiDRIVER (gość)

  Dobrze, że Policja dostała nowe pojazdy - ale uwierzę, że pieniądze podatników nie poszły w rdzę (!), gdy Policja faktycznie zacznie patrolować ulice, osiedla, centra miast, imprezownie, aby zapobiegać skutkom pijanych kierówców i huliganów!! Schować się za drzewami i stać z suszarką to każdy głupi potrafi... ale tego nie nazwałbym prewencją! W artykule czytam, o silnikach 2.0 TSI o mocy 150KM... Jednak silniki 2.0 TSI (fabrycznie) reprezentują moc 200+KM... zaś 1.4 TSI fabrycznie mają 150KM, więc trudno się domyśleć o jakich silnikach tu mowa? Może redakcja pomyliła TSI z TDI, gdzie 2.0 TDi = 150KM? :)

 • zg2532 (gość)

  wiadomo jest czy wszystkie zostaną w Łodzi czy rozdysponowane do komend powiatowych regionu łódzkiego?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Transporter dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Transporter opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Transporter Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł