Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Janusz Wójtowicz Dobre światła to takie, które oświetlają nam drogę, ale równocześnie nie oślepiają innych. Z tego powodu policja zapowiada wzmożone kontrole oświetlenia. Część stacji diagnostycznych zaprasza na darmowe ustawianie reflektorów.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to kampania zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia pojazdów, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Niedomagania w zakresie właściwego ustawienia oraz natężenia emitowanego światła mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi, albo prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w niekorzystnej sytuacji drogowej znacząco wzrasta ryzyko wypadku drogowego.

W ramach kampanii policjanci będą zwracali szczególną uwagę - podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych - na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani na stacje diagnostyczne.

Redakcja poleca:

Za przekroczenie prędkości kierowca nie straci prawa jazdy
Gdzie sprzedają „chrzczone paliwo"? Lista stacji
Automatyczne skrzynie biegów - błędy kierowców 

Wzorem roku ubiegłego, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w dniach 9 i 16 grudnia 2017 roku.

Aplikacja Yanosik doprowadzi kierowców do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. W akcji bierze także udział Stacja Kontroli Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego znajdująca się przy ul. Jagiellońskiej 80 w Warszawie, na której będzie można bezpłatnie skontrolować oświetlenie w dniach 4-8 i 11-15 grudnia w godz. 8-16. Badania będzie prowadziła również Stacja Kontroli Pojazdów Przemysłowego Instytutu Motoryzacji znajdująca się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 55 w dniach 8, 15 grudnia w godz. 7:30-15:30.

Kampania będzie prowadzona do 17 grudnia 2017 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Gruby (gość)

    Rok się kończy a plan mandatowy niewykonany, więc wzmażają. A przy okazji: jak tam CEPIK? Dalej leży?

  • (gość)

    To po co coroczne przeglądy aut? Co mają na celu, skoro jest dodatkowa akcja eliminacji oślepiaczy? Na jakiej podstakiwie policja stwierdzi, czy auto za bardzo oślepia? Na oko?

  • Stan2 (gość)

    Kiedy można obniżyć wysokość światła i czy wolno to robić? Piszę o zamontowanym w samochodzie systemie. Zasięg świecenia radykalnie się zmniejsza i nie widać w wystarczającej odległości np. przechodniów

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.