Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Zatrzymania na punktach blokadowych

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Nie trzeba być zbyt przewidującym, by zdawać sobie sprawę z faktu, że w chwili obecnej w strefie przygranicznej służby są bardzo wyczulone na kontrolowanie aut i ich użytkowników, zwłaszcza jeśli mają rejestracje spoza danego miasta czy gminy. Nie do wszystkich to chyba jednak dociera.
Fot. Policja Nie trzeba być zbyt przewidującym, by zdawać sobie sprawę z faktu, że w chwili obecnej w strefie przygranicznej służby są bardzo wyczulone na kontrolowanie aut i ich użytkowników, zwłaszcza jeśli mają rejestracje spoza danego miasta czy gminy. Nie do wszystkich to chyba jednak dociera.

Po 3 nad ranem, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, na ulicy Bielskiej w Hajnówce zatrzymali do kontroli auto marki Chevrolet. Za jego kierownicą siedział 22-letni obywatel Gruzji, który zamieszkuje na terenie województwa mazowieckiego.

W trakcie kontroli policjanci ustalili, że jeden z telefonów, które mężczyzna miał przy sobie pochodzi z kradzieży. Gruzin tłumaczył funkcjonariuszom, że kupił go i o tym nie wiedział. 22-latek usłyszał już zarzut paserstwa, za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzy godziny później, w tym samym miejscu policjanci z Hajnówki zatrzymali do kontroli auto marki Ford. Za jego kierownicą siedział 55-letni obywatel Syrii, który posługiwał się dokumentami tożsamości wydanymi przez Szwecję.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalili policjanci samochód, którym jechał pochodził z wypożyczalni pojazdów. Godzinę później, w drugim końcu miasta, policjanci z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli Toyotę.

Jej kierowca, obywatel Polski, również nie posiadał prawa jazdy. W związku z popełnionymi wykroczeniami obydwaj 55-latkowie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Samochody, którymi jechali zostały odholowane na parking.

Zobacz także: Peugeot 308 w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości