Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policjanci na szkoleniu. Ta wiedza przyda się m.in. podczas pościgów

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Policja.pl Mundurowi doskonalili swoją wiedzę oraz umiejętności z techniki jazdy samochodem na sali wykładowej, a następnie na autodromie w Kamieniu Śląskim, pod okiem licencjonowanych instruktorów. W szkoleniu udział wzięło 16 funkcjonariuszy.

Podczas zajęć teoretycznych omówiono tematykę bezpiecznej jazdy, sprawności psychofizycznej, odpowiedzialności prawnej kierującego, wpływu stanu technicznego pojazdu na jego sterowność i bezpieczeństwo jazdy, a także zwrócono uwagę na właściwe ułożenie oraz technikę pracy rąk na kierownicy.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Kierowca nie straci uprawnień za punkty karne
Co z OC i AC Przy sprzedaży auta?
Alfa Romeo Giulia Veloce w naszym teście

W czasie zajęć praktycznych doskonalone były elementy hamowania awaryjnego z ominięciem przeszkody, nauka wychodzenia z poślizgu nadsterownego i podsterownego, jazda z uślizgiem tylnej osi (na tzw. trolejach) oraz próba sprawnościowa łącząca wszystkie elementy. Przy wykorzystaniu symulatorów zaprezentowane zostały efekty zderzenia z wystrzałem poduszki powietrznej.

Zobacz także: Dacia Sandero 1.0 SCe. Budżetowe auto z oszczędnym silnikiem

Celem kursu było rozwijanie umiejętności panowania nad samochodem i kształtowanie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych, m.in. kierowanie pojazdem uprzywilejowanym. Kurs przyczynił się do podwyższenia kwalifikacji i umiejętności policjantów niezbędnych w codziennej służbie, podniesienia ich bezpieczeństwa.

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach partnerskiego projektu „Razem dla bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego – etap II”, dofinansowanego ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Fot. Policja.pl

Fot. Policja.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości