Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policjanci w terenie. Sprawdzili samochody i quady

Data publikacji: Autor: Policja.pl / KWP Poznań

Fot. Policja.pl Policjanci z Wielkopolski testowali terenowe radiowozy i quady. Szkolenie odbyło się na specjalnym torze w powiecie śremskim. Nowe pojazdy umożliwią funkcjonariuszom dotarcie do miejsc zagrożenia położonych nawet w trudnym terenie.

Fot. Policja.plW 2015 roku w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, wielkopolscy policjanci wzbogacili się o nowe pojazdy terenowe.

Od 12 do 14 stycznia br. na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z całego woj. wielkopolskiego doskonalili technikę jazdy otrzymanymi pojazdami w trudnym terenie. Do swojej dyspozycji mieli samochody terenowe i 2 quady. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut.

Fot. Policja.plDodatkowym atutem tego szkolenia, poza doskonale przygotowanymi modułami szkoleniowymi, był padający śnieg i grząskie podłoże. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

Dzięki takim szkoleniom, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowo testowano specjalistyczny namiot z nagrzewnicą, agregatem i innym wyposażeniem do długotrwałych działań w terenie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości