Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policjanci z radarem nie lubią deszczu. Łapią w pogodne dni

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Policjanci z radarem nie lubią deszczu. Łapią w pogodne dni Z analiz portalu Korkowo.pl wynika, że drogówka częściej wyrusza na patrole i ustawia się z radarami na poboczach, gdy jest piękna pogoda.

W lipcu tego roku użytkownicy systemu Yanosik obserwowali średnio 396 uzbrojonych w radary patroli dziennie. Najmniej suszarek zauważano 2 lipca – 236. Najwięcej zaś 15 lipca – aż 635. Jak twierdzą przedstawiciele Yanosik.pl i Korkowo.pl, liczebność patroli w dużej mierze reguluje pogoda.

Zobacz też: Będzie nowy taryfikator mandatów. 1500 zł za nadmierną prędkość?

W lipcu nie brakowało zimnych i deszczowych dni. Podczas tych ostatnich zauważalnie malała też aktywność policyjnych patroli. O ile w dni słoneczne pojawiało się ich na drogach średnio 420, tak przy dżdżystej aurze liczba ta spadała do 373.

Według policyjnych statystyk, do największej liczby wypadków dochodzi w piątki. Wówczas też, niezależnie od pory roku, na drogach pojawia się najwięcej patroli. Tak się złożyło, że w dwa lipcowe piątki nad niemal całym krajem szalały burze – mimo to, średnia liczba patroli była wówczas imponująca: 435. Generalnie jednak funkcjonariusze znacznie mniej chętnie wyjeżdżają w trasę, gdy grzmi. Średnia dla pozostałych dni burzowych w lipcu to zaledwie 368 patroli, a więc aż o 52 mniej, niż w dni słoneczne.

Statystyki drogowe pochodzą z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach (danych dostarczają m.in. użytkownicy systemu Yanosik). Dane pogodowe pochodzą z serwisu weatherspark.com.

Źródło: Korkowo.pl

Policjanci z radarem nie lubią deszczu. Łapią w pogodne dni
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policjanci z radarem nie lubią deszczu. Łapią w pogodne dni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości