Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policyje alfy na zachodniopomorskich drogach. Żarty się skończyły

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Policyje alfy na zachodniopomorskich drogach. Żarty się skończyły Na ulice Koszalina, Szczecina i Stargardu Szczecińskiego wyjechały nowe policyjne alfy romeo 159. Czwarta jest oddelegowana do kontroli dróg wojewódzkich w całym regionie. 

Kierowcy, miejcie się na baczności! To nowe policyjne auto jest w stanie mierzyć prędkość jadących samochodów zarówno z przodu, jak i tych jadących za nim. Do tej pory koszalińska drogówka nie miała takiego cacka. Funkcjonariusze korzystali co prawda z nieoznakowanego forda mondeo, który był wyposażony w sprzęt do rejestracji prędkości, ale przed maską auta.

– A alfa nie dość, że ma dwie kamery z przodu i z tyłu, to do tego rejestruje dźwięk w promieniu 30 metrów – mówi Damian Dubas, specjalista z wydziału ruchu drogowego w koszalińskiej komendzie. – Do tego ma zamontowany radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Teraz posypią się mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości...

I tu istotna informacja dla zmotoryzowanych: wóz jest oznakowany, więc kierowcy bez problemu mogą go zauważyć na ulicy. No chyba, że ktoś się zagapi, naciśnie za mocno na pedał gazu – wtedy będzie go to słono kosztowało.

Policyjna alfa romeo to samochód z silnikiem o pojemności prawie 1,8 litra TBI, który dzięki turbodoładowaniu osiąga maksymalną prędkość 235 km/h. 200-konny silnik sprawia, że nowa alfa osiąga "setkę” w około 7 sekund!
Policjanci w całej Polsce mają do dyspozycji 120 nowych oznakowanych radiowozów alfa romeo 159.

Do województwa zachodniopomorskiego trafiły cztery takie samochody – po jednym do Koszalina, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i jedna do komendy wojewódzkiej.

Marzena Sutryk

Policyje alfy na zachodniopomorskich drogach. Żarty się skończyły
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policyje alfy na zachodniopomorskich drogach. Żarty się skończyły

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości