Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policyjna akcja. Posypały się mandaty

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Policja.pl Blisko 1 000 skontrolowanych pojazdów to wynik całodziennej akcji ,,Pasy”. Podczas działań, policjanci sprawdzali między innymi czy kierujący i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Funkcjonariusze ujawnili ponad 200 kierowców i pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

14 września, opolscy policjanci prowadzili na terenie Opolszczyzny działania „Pasy”. W akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 1 000 pojazdów. Policjanci ujawnili 180 kierowców oraz 31 pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Razem z policjantami w działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze straży miejskiej i straży granicznej.

Działania te mają na celu uświadomienie, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie, używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają poważne skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych.

Redakcja poleca:

Polacy przestaną kupować samochody i zaczną je wypożyczać?
Varsovia. Luksusowa limuzyna z Polski
Blokowanie lewego pasa. Jaki grozi mandat?

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów lub niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez pasażera kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Natomiast gdy dziecko jest przewożone poza fotelikiem ochronnym kierowcy grozi mandat w wysokości 150 złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości