Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policyjna akcja. Posypały się mandaty

Data publikacji: Autor: KWP Radom

Fot. Tomasz Hołod Policjanci na Mazowszu przeprowadzili działania „ niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efekt tygodniowej akcji drogówki to ujawnienie aż 1302 wykroczeń popełnionych przez kierowców i pieszych. Niestety, mimo wciąż prowadzonych akcji prewencyjnych i działań profilaktycznych wciąż dochodzi do wypadków, których ofiarami są piesi i rowerzyści.

Fot. Tomasz HołodMazowiecka drogówka prowadziła działania przez cały ubiegły tydzień. W tym czasie na drogach pracowało 409 policjantów. Efektem ich pracy było ujawnienie 1302 wykroczeń drogowych. Z tego 784 to wykroczenia kierujących a 432 pieszych. Kierowcy najczęściej nieprawidłowo przejeżdżali przejścia dla pieszych – 26 przypadków. Policjanci ujawnili też 13 sytuacji nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Wykroczeniem najczęściej popełnianym przez pieszych jest przechodzenie w miejscach niedozwolonych – 373 oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetnej – 13. Funkcjonariusze ukarali też 86 rowerzystów. Ich najczęstszym wykroczeniem było przejeżdżanie przejścia dla pieszych. Policjanci ujawnili 42 takie przypadki. Jest to najczęstszy błąd rowerzystów, który w wielu przypadkach wynika z nieznajomości przepisów. Wiele osób jeżdżących rowerami uważa, że jadąc tym pojazdem są pieszymi. Prowadzi to często do bardzo niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza na przejściach dla pieszych.

Mimo wciąż prowadzonych akcji prewencyjnych i działań profilaktycznych wciąż dochodzi do wypadków, w których ofiarami są piesi i rowerzyści. W sobotę w Giżycach, w powiecie sochaczewskim, doszło do potrącenia 9-letniej dziewczynki. Przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziło dziecko zatrzymała się skoda, jednak inny kierowca jadący volkswagenem postanowił ominąć stojący tuż przed przejściem pojazd. 19-Latek kierujący volkswagenem uderzył w 9-latkę, którą przewieziono później do szpitala. Młody kierowca stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. To zdarzenie to skrajny przykład nieodpowiedzialności i lekceważenia prawa oraz ludzkiego zdrowia i życia.

Aby tego typu przypadków było jak najmniej policjanci wciąż będą prowadzić działania prewencyjne i profilaktyczne, ale najważniejszym jest by sami uczestnicy ruchu drogowego mieli świadomość, że to oni sami mają największy wpływ na to co dzieje się na drodze, że swoim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Lena (gość)

    dla tych co zasluzyli niech sie mandaty sypią, a reszta moze liczyc na pomoc yanosika

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości