Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policyjna kontrola zakończona zarzutami dla wszystkich podróżujących autem

Data publikacji: Autor: (ip)

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Anna Kaczmarz Zarzuty zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz kierowania pod ich wpływem usłyszeli mieszkańcy Mroczy, po tym jak auto, którym się poruszali zostało zatrzymane do kontroli w związku z ustaleniami, że mężczyźni mogą mieć coś wspólnego z wybitą szybą w gospodarstwie rolnym w Wielu. O losie całej zatrzymanej trójki rozstrzygnie sąd.

O fakcie wybicia wartej 600 złotych szyby w budynku gospodarstwa rolnego w Wielu, powiat nakielski, został powiadomiony dzielnicowy mroteckiego komisariatu. Okazało się, że nieznany sprawca rzucił w okno obudowanym płytami głośnikiem i tym sposobem wybił szybę. Podczas ustalania szczegółów zajścia mundurowi dowiedzieli się, że ze zniszczeniem mogą mieć coś wspólnego mężczyźni poruszający się ciemnym Volkswagenem Golfem.

Jeszcze kiedy policjanci wykonywali czynności na miejscu zgłoszonego przestępstwa w okolicy pojawił się pojazd, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Szybko wyjaśniło się, że to 34-latek, będący pasażerem volkswagena, rzucił w okno głośnikiem i je wybił.

Redakcja poleca:

Przyciski dla pieszych znikną ze skrzyżowań?
To trzeba wiedzieć przy zakupie polisy AC
Używany roadster za rozsądne pieniądze

Jednak zachowanie kierowcy oraz drugiego z pasażerów dało mundurowym do myślenia, gdyż wszystko wskazywało na to, że nie mieli oni nic wspólnego z tym zdarzeniem, a jednak wydawali się zdenerwowani policyjną kontrolą. Powód szybko wyszedł na jaw.

Otóż, w kieszeni drugiego z pasażerów, 29-latka, policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem, który po wstępnych badaniach okazał się amfetaminą. Skontrolowany dokładnie został także 28-latek, który kierował autem. Z tego względu, że jego wygląd wskazywał na to, że może być pod działaniem zabronionych środków funkcjonariusze sprawdzili go narkotesterem. Urządzenie wykazało w organizmie mężczyzny amfetaminę oraz marihuanę.

Zobacz także: Skoda Octavia w naszym teście

Polecamy: Co oferuje Kia Picanto?

Mieszkańcy Mroczy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Każdy z nich usłyszał inne zarzuty. Najstarszy, 34-latek, odpowie za zniszczenie mienia.  29-letniemu pasażerowi policjanci zarzucili posiadanie środków odurzających. Natomiast kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających. Sprawy całej trójki trafią do sądu, który oceni zachowanie podejrzanych i wymierzy kary.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających grożą 2 lata więzienia, za zniszczenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości