Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policyjne posiłki w Mielnie. Ciężki czas dla kierowców nad morzem

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Policyjne posiłki w Mielnie. Ciężki czas dla kierowców nad morzem Pierwszy komisariat koszalińskiej policji, któremu podlega posterunek mieleński, kończy dopinanie wszystkich spraw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym latem w gminie Mielno.

Od 24 czerwca na stałe zawitają tu służby ruchu drogowego – 22 policjantów oddeleguje tu do pracy komenda wojewódzka.

Oprócz tego 18 funkcjonariuszy kryminalnych i 10 z prewencji będzie zajmować się przestępstwami popełnianymi w tej części wybrzeża. Planowane są trzyosobowe patrole – rowerowe, głównie na mieleńskiej promenadzie i w przyległych uliczkach oraz piesze, również w nocy. To zadanie przypadnie przede wszystkim funkcjonariuszom, którzy przyjadą tu na tzw. służby płatne. Oni też na pewno czuwać będą nad bezpieczeństwem sprzątających każdego ranka plaże. Policja będzie miała do dyspozycji dwa skutery.

Najczęściej będą wykorzystywane w Unieściu, w okolicach kanału jamneńskiego. – W sprawach dotyczących łamania ciszy nocnej, proszę mieszkańców, by dzwonili na policję. My współpracujemy w tej kwestii z sądem rejonowym, wiemy, jaki materiał procesowy mamy zbierać i wygrywamy procesy. Dotkliwe kary dla łamiących ciszę są skuteczne. Dlatego radzę dzwonić za każdym razem, gdy hałas będzie uciążliwy – wyjaśnia Adam Załuski z pierwszego komisariatu policji w Koszalinie.

Pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa w gminie gwarantuje tez Straż Graniczna oraz mieleńska Straż Gminna. Ta będzie pracować dłużej, bo do godz. 20 i w większym składzie. Na lato przyjętych do pracy zostanie pięciu strażników sezonowych.

Inga Domurat

Policyjne posiłki w Mielnie. Ciężki czas dla kierowców nad morzem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policyjne posiłki w Mielnie. Ciężki czas dla kierowców nad morzem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości