Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policyjny pościg za piratem drogowym. Zobacz film

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Policyjny pościg za piratem drogowym. Zobacz film Utrata prawa jazdy i grzywna, nawet do 5 tys. zł. Taka kara grozi 18-latkowi z Rzeszowa, który w nocy z poniedziałku na wtorek uciekał Seatem Toledo przed policyjnymi radiowozami.

Patrol drogówki próbował zatrzymać auto w rejonie ul. Orzeszkowej. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych Seat zamiast zatrzymać się, zaczął uciekać.

- Kierowca jechał bardzo szybko, blokował drogę próbującemu wyminąć go radiowozowi. Wielokrotnie łamał przepisy. Przejeżdżał skrzyżowania przy czerwonym świetle, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i jadąc pod prąd zmuszał innych kierowców do usunięcia się z drogi – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Po chwili do pościgu za uciekinierem włączyły się kolejne radiowozy, ale kierowca omijał blokady skręcając w osiedlowe uliczki. Na ul. Krokusowej musiał jednak skręcić z głównej drogi w pole. Tu porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

Policjanci zatrzymali pasażerów auta, 18-letniego chłopaka i jego rówieśniczkę, którzy będą świadkami w sprawie. Ustalili już także dane kierowcy, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Uciekał prawdopodobnie dlatego, że przed jazdą wypił piwo. Grozi mu utrata prawa jazdy i grzywna do 5 tys. zł. W czwartek zostanie przesłuchany.

Bartosz Gubernat
film i fot. KMP Rzeszów

Policyjny pościg za piratem drogowym. Zobacz film
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policyjny pościg za piratem drogowym. Zobacz film

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości