Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policyjny wyścig na 1/4 mili

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. Dunlop: Wyścigi na 1/4 mili organizowane są m.in. na podwarszawskim lotnisku w Modlinie. Teraz szaansę na uczestnictwo w nich mają pasjonaci motoryzacji z Łodzi.

Tego jeszcze nie było! Policjanci organizują i zapraszają kierowców na... szaleńcze wyścigi na dystansie 1/4 mili o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi.

 Fot. Dunlop: Wy¶cigi na 1/4 mili organizowane s± m.in. na podwarszawskim lotnisku w Modlinie. Teraz szaansê na uczestnictwo w nich maj± pasjonaci motoryzacji z £odzi.

Czas: 11 grudnia (sobota). Miejsce: Port Lotniczy Lublinek. Zapowiadają się nie lada emocje, wspaniałe samochody i mnóstwo wrażeń.

 

– Stawiamy kierowcom tylko trzy warunki – mówi nadkom. Dariusz Krawczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, pomysłodawca imprezy. – Samochody muszą mieć ważne badanie techniczne i OC, a kierowcy prawo jazdy. Przed startem auto sprawdzą policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego. Do wyścigu nie będą dopuszczone samochody z doładowaniem tzw. nitro.

 

Dla widzów przygotowano również samochody na tzw. rolkach symulujących jazdę w poślizgu. Pod okiem instruktorów będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Dla najlepszych sprinterów przygotowano atrakcyjne nagrody.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości