Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Polisa OC. Rowerzysta też może wykupić ubezpieczenie (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Grzegorz Olkowski W ubiegłym roku rowerzyści wzięli udział w 9,5 tys. kolizjach, powodując połowę z nich. Jeżeli nie mieli wykupionej polisy OC, będą musieli pokryć koszty naprawy uszkodzonego pojazdu z własnej kieszeni.

- Z tego co wiemy, nie są to duże pieniądze. Zawsze lepiej zapłacić kilkadziesiąt złotych niż później, przy ewentualnej stłuczce, płacić 3-4 tys. złotych za naprawę auta - powiedział Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

W ubiegłym roku rowerzyści wzięli udział w 9,5 tys. kolizjach, powodując połowę z nich. A co jeżeli rowerzysta nie chce przyznać się do winy? - W takiej sytuacji najlepiej wezwać na miejsce zdarzenia patrol policji, który ustali sprawcę -  radzi Przemysław Pepla z porównywarki ubezpieczeń mfind.pl.

Redakcja poleca: Do 500 zł mandatu za ignorowanie nowego znaku

Jeśli ktoś jeździ rowerem sporadycznie, to polisa za kilkadziesiąt złotych może mu się nie opłacać. Inaczej kiedy np. w taki sposób codziennie dojeżdża do pracy. Często dodatkowe ubezpieczenie można dokupić ubezpieczając np mieszkanie czy samochód.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Z ukosa (gość)

  Jeżeli nie mieli wykupionej polisy OC, będą musieli pokryć koszty naprawy uszkodzonego pojazdu z własnej kieszeni.(cytat). Polska oczekuje na głęboka reformę rozumienia systemu ubezpieczeń Osób i rzeczy. Aktualnie panuje tutaj wielkie pomieszanie pojęć, na którym "zarabiają" ci, którzy rozumieją "w czym rzecz" ! Ta karuzela obraca się szybciej niż "karuzele VAT-owskie. Ale już bliski "tego" koniec !

 • Katarzyna (gość)

  Niestety ciężko znaleźć na polskim rynku naprawdę dobre i kompleksowe ubezpieczenie roweru. Tutaj można sprawdzić, jakie oferty są obecnie dostępne https://ubea.pl/Ubezpieczenie-mieszkania-i-roweru-jednoczesnie-Czy-to-mozliwe%2Cartykul%2C1414/

 • Komentarz usunięty.
 • Może wykupić? (gość)

  On powinien mieć obowiązek wykupienoa OC !

 • Każdy może wykupić (gość)

  OC może wykupić każdy - od wszelkich wyrządzonych szkód (pies, rower, dziecko, itp, itd....). Ja z takiego korzystam przy okazji ubezpieczenia mieszkania i w sumie kosztuje grosze. Żadna sensacja.

 • janusz (gość)

  to jak rowerzyści zaczną używać Yanosika to wykupią se OC w YU ;d ;d ;d

 • SZOFER (gość)

  DLACZEGO karta rowerowa jest obowiązkowa dla rowerzystów tylko w wieku od 10 do 18 lat ? Jak egzekwować przepisy ruchu drogowego od pani w wieku 55 lat gdy nigdy z przepisów drogowych nie składała egzaminu ? To tak jak od pieszego wymaga się jedynie żeby przechodził na przejściu dla pieszych więc i rowerzyści starsi powinni jeździć chyba tylko po chodnikach i na ścieżkach rowerowych !!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości