Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polisa OC. Sprawdzono, w którym mieście najchętniej szukamy OC przez internet

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. 123RF Porównywarka internetowa ubezpieczeń OC sprawdziła, w jakim mieście kierowcy najczęściej szukają polisy OC w sieci. Zaskoczenia nie ma, ale wyniki są i tak ciekawe.

Co miesiąc z kalkulatora OC porównywarki Ubea.pl korzysta ponad 100 tys. osób. Tak spora rzesza internautów stanowi odpowiednio dużą próbę statystyczną. Przy jej wykorzystaniu, eksperci Ubea.pl obliczyli udział osób zamieszkujących poszczególne miejscowości.

Najwięcej osób zamierzających zakupić OC przez internet deklarowało zamieszkanie na terenie Warszawy. Warszawiacy stanowili aż 6,66% użytkowników kalkulatora Ubea.pl z marca 2019 r. Pod względem udziału osób obliczających składki OC, na dalszych miejscach uplasowały się następujące miasta: Wrocław (3,12%), Gdańsk (2,13%), Łódź (2,06%), Kraków (1,99%), Bydgoszcz (1,53%), Poznań (1,49%), Katowice (1,41%), Szczecin (1,23%), Gdynia (1,12%) oraz Białystok (1,11%).

Zobacz także: Oto największa stacja paliw w Polsce

- Kolejność wymienionych powyżej miast nie odpowiada proporcjom dotyczącym liczby ich mieszkańców. Taka sytuacja sugeruje, że warto dokładniej przyjrzeć się danym Ubea.pl na temat miejsca zamieszkania użytkowników kalkulatora OC” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Porównanie udziału osób z danego miasta obliczających składkę OC przez internet oraz łącznej populacji (w wieku min. 20 lat) wskazuje, że mieszkańcy stolicy wcale nie przodują pod względem częstości porównywania obowiązkowych polis online. Warszawa została wyprzedzona przez następujące miasta:

· Wrocław

· Katowice

· Gdańsk

· Gdynia

· Toruń

· Bydgoszcz

· Gliwice

Sklasyfikowano też miasta, które pod względem udziału mieszkańców porównujących składki OC przez internet zakwalifikowały się do pierwszej krajowej dwudziestki, ale po uwzględnieniu liczby ludności osiągnęły najgorsze wyniki. Mowa o następujących ośrodkach miejskich:

· Szczecin

· Łódź

· Poznań

· Lublin

· Kielce

· Kraków

· Częstochowa

Według specjalistów z Ubea.pl, wyników osiąganych przez poszczególne miasta pod względem popularności internetowego wyliczania składek OC nie można tłumaczyć wpływem tylko jednego czynnika. Wydaje się jednak, że w przypadku Gdańska, Bydgoszczy oraz Wrocławia, znaczenie mogły mieć wysokie koszty obowiązkowego OC.

- Wspomniane miasta wedle danych Ubea.pl z I kw. 2019 r. wyróżniały się bowiem wysokim poziomem średniej składki OC oferowanej przez najtańszego ubezpieczyciela. Taka najniższa składka oscylowała na poziomie 753 zł - 803 zł przy średniej dla wszystkich miast wojewódzkich wynoszącej 645 zł” - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości