Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Polscy mistrzowie driftingu w akcji - zobacz filmy z toru Poznań

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Polscy mistrzowie driftingu w akcji - zobacz filmy z toru Poznań Za nami pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Zobacz, jak walczą mistrzowie jazdy bokiem do przodu.

Najlepsi polscy drifterzy mają już za sobą pierwszą rundę N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Wystartowali w ostatni weekend (21 i 22 maja) na torze Poznań. Na starcie stawiło się 34 zawodników, w sobotę odbyły się eliminacje, które ustaliły kolejność, a tym samym konfigurację par w jakich zawodnicy przystąpili do zasadniczych rozgrywek.

Pierwszych osiem przejazdów w parach wyłoniło najlepszą szesnastkę zawodów, która miała walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej. Sensację było nie zakwalifikowanie się do tej grupy mistrza Polski z ubiegłego sezonu Macieja Bochenka oraz czołowego zawodnika teamu Valvoline/PUZ Marcina Mospinka (4. w klasyfikacji sezonu 2010).

Przed przejazdami Top16 odbyły się bardzo lubiane przez kibiców przejazdy Drift Taxi, na które jak zwykle było więcej chętnych niż miejsc. Po zaciętych pojedynkach w parach do półfinałów dostali się faworyci Paweł Trela (Nissan 200SX S13), Piotr Jankowski (Nissan 200SX S13) oraz świetnie dysponowani tego dnia Szymon Budzyński (BMW M3 E36 GTR) i Maciej Wodziński (Nissan 200SX S14a).

Zobacz zdjęcia z I rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań

Po drobnym błędzie Pawła Treli w dogrywce w I rundzie N-Gine DMP triumfował warszawiak Piotr Jankowski – było to jego pierwsze w karierze zwycięstwo w najwyższej rangi zawodach driftingowych w Polsce. Drugi był Paweł Trela, a trzecie miejsce na podium wywalczył broniący honory marki BMW Szymon Budzyński.

Tor Poznań to obiekt bardzo dobrze znany polskim zawodnikom, jednak międzynarodowy zespół sędziów pod przewodnictwem Andy’ego Jeanena z Belgii, zupełnie na nowo skonfigurował trasę, co było pozytywnym zaskoczeniem zarówno dla zawodników, jak i widzów. Zmieniona trasa i niesamowite umiejętności czołówki polskich drifterów pozwoliły podziwiać niesamowite widowisko – po tak zwanej przekładce, czyli zmianie kierunku wychylenia auta, wykonywanej przy prędkości ponad 120 km/h, samochody wchodziły w ciasny zakręt trasy techniką zwaną back entry, czyli tyłem do przodu!

Przy pięknej słonecznej pogodzie zmagania czołówki polskich drifterów śledziło z trybun ponad 5000 widzów, natomiast przeprowadzona po raz pierwszy relacja na żywo w Internecie przyciągnęła przed monitory kolejne 14 500 widzów!

Kolejna, II runda N-Gine DMP 2011 obędzie się już wkrótce – 3 i 4 czerwca na torze Kielce, gdzie zawodnicy zmierzą się ze słynną ścianą. To metalowa bariera przy wejściu w pierwszy zakręt, o którą samochody dosłownie ocierają się przy prędkościach przekraczających 170 km/h!

Wyniki I rundy i klasyfikacja Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Serwis regioMoto jest patronem medialnym N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Polscy mistrzowie driftingu w akcji - zobacz filmy z toru Poznań
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Polscy mistrzowie driftingu w akcji - zobacz filmy z toru Poznań

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości