Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polscy uczniowie w „Mondialgo”

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. DaimlerChrysler

Uczniowie I LO z Warszawy wezmą udział w finale konkursu "Mondialgo". Będą w nim rywalizować z 50 innymi drużynami z całego świata.

 Fot. DaimlerChrysler

Celem konkursu organizowanego przez DaimlerChrysler i UNESCO jest integrowanie młodych ludzi z różnych kręgów kulturowych. Współpraca pomiędzy nimi ma pozwolić na szerzenie porozumienia, tolerancji i przyjaźni pomiędzy ludźmi odmiennych kultur, religii czy języków.

 

Polscy uczniowie trafili do finału konkursu w wyniku decyzji jury, w którym zasiada m.in. brazylijski autor Paulo Coelho. Sędziowie nominowali 50 finalistów spośród niemal 1 500 drużyn utworzonych przez 25 tys. uczniów z całego świata.

 

Wspólnie z kolegami z Kamerunu, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Warszawie pracowali nad zagadnieniem ikonografii obu narodów. Jury nagrodziło kreatywność podejścia do problemu oraz głęboki dialog pomiędzy tak różnymi kulturowo drużynami.

 

Finał "Mondialgo" odbędzie się  w Barcelonie w dniach 17 - 20 września. W trakcie "Sympozjum Mondialogo" trzy zwycięskie drużyny otrzymają nagrody finansowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości