Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polska na szczycie motoryzacyjnej statystyki. W jakiej kategorii?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. 123RF Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA podsumowało liczbę samochodów zasilanych gazem LPG jeżdżących po europejskich drogach. Polska jest na czele tej statystyki.

Przez lata potęgą na rynku samochodów LPG były Włochy. Polska była na drugim miejscu. Ale to już historia. Najnowszy raport ACEA dotyczący m.in. liczby zarejestrowanych samochodów z silnikami zasilanymi gazem LPG oraz CNG podaje, że największy rynek takich pojazdów jest w Polsce.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W naszym kraju 13,9 proc. wszystkich zarejestrowanych samochodów osobowych to auta z LPG i CNG. Włochy są na drugim miejscu. W Italii auta z silnikami zasilanymi przez paliwa gazowe zajmują 8,6 proc. rynku. Trzecia jest Łotwa - 7 proc.

Także w segmencie lekkich samochodów dostawczych z LPG i CNG Polska jest niekwestionowanym liderem. Takie pojazdy zajmują 6,1 proc. rynku. Na drugim miejscu są Włochy (3,5 proc.), a następnie Holandia (2,2 proc.).

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

  • tuTankuj.pl (gość)

    Lej LPG jak śpiewali LETNI

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości