Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Polska potęgą w dziedzinie samochodów elektrycznych?

Data publikacji: Autor: TVN Turbo / x-news

fot. TVN Turbo / x-news Polska ma się stać potęgą w dziedzinie elektrycznych aut - słyszeliśmy takie rządowe zapowiedzi. Ale skąd wziąć odpowiednich specjalistów? Być może sami ich wykształcimy. Studenci mechatroniki z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach będą mogli wkrótce wybrać nową specjalność: samochody elektryczne i hybrydowe.

Studenci nauczą się sterować różnymi rodzajami napędów, a zajęcia mają obejmować zarówno część mechaniczną, elektryczną i programową.

- Ta specjalizacja otwiera nowe perspektywy, Na świecie mamy do czynienia z coraz większym trendem dotyczącym ekologii i rozwoju aut elektrycznych - twierdzi jeden ze studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Rządowy plan rozwoju elektromobilności zakłada, że w 2020 roku w Polsce ma być zarejestrowanych 75 tysięcy samochodów elektrycznych, a 5 lat później - milion.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • winek (gość)

    Może choć w tym uda nam się odnieść sukces. Patrząc na popularność aut hybrydowych (np. Toyota Prius ze sprzedażą 6mln sztuk na świecie od początku produkcji) trzeba wierzyć, że auta elektryczne równie staną się popularne. Widać, że trend w motoryzacji zmierza coraz bardziej w stronę ekologii i ograniczenia emisji CO2.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości