Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Polska w słupkach. Szukamy nonsensów drogowych

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

Fot. Tomasz Szmandra W Warszawie na jednym tylko rogu skrzyżowania ul. Odyńca z Aleją Niepodległości wbito 21 słupków. Często o tym piszemy, jest to absurd, w żadnej sprawie nie jest tu potrzebne aż tyle słupków, a w dodatku na drugiej stronie ulicy, na drugim rogu, jak obliczył nasz fotoreporter, który pojechał robić tam zdjęcia, jest dalszych 19 – słupków czyli w sumie 40. Potrzebne jest tu góra 6, czyli 34 słupki postawiono całkowicie bez sensu, niepotrzebnie, tylko po to chyba, aby ktos na tym zarobił.

Jerzy Iwaszkiewicz / Fot. Bartek Syta/Polska PressNiniejszym felietonem zaczynamy naszą internetową akcję "Drogowe nonsensy". Będziemy pisać o słupkach, o znakach co chwila innych, a także o rożnych szybkościach jakie obowiązują na jednym odcinku drogi, bo tak to sobie ktoś wymyślił. Polski urzędnik czuje się w obowiązku od czasu do czasu coś wymyśleć i czuje się wtedy dumny i potrzebny.

Liczymy na pomoc Czytelników i Internautów. Napiszecie o nonsensach, które znacie - wydrukujemy. przyślecie zdjęcia - zamieścimy na stronach internetowych.

Fot. Tomasz SzmandraW Warszawie wbito kilkanaście tysięcy słupków. aby samochody nie miały przypadkiem gdzie zaparkować. Stare słupki, które zardzewiały są w dodatku wymieniane na nowe, solidne jak pomniki głupoty i braku wyobrażni. Miały być parkingi podziemne, ale nie ma. Postanowiono kierować naszym życiem przy pomocy słupków.

Miasta trzeba chronić przed nadmiarem samochodów to fakt, ale muszą być tez miejsca do parkowania, kierowcy płacą podatki. Warszawę wysłupkowano dokumentnie. Słupki powbijano również na bocznych uliczkach na Pradze, gdzie nie ma ani ludzi ani samochodów. Są to nie tylko absurdy drogowe, są to absurdy w głowie. W Paryżu można parkować w nocy na środku miedzy jezdniami, w Warszawie kasuje się miejsca, które zawsze służyły do parkowania. Słupki wbija się gęsto jak w płocie nie dlatego, aby tak było trzeba tylko, aby więcej weszło.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Tak jest w całej Polsce. Władze miast zatrzymały się na poziomie słupków i w żaden sposób nie mogą ruszyć. Na ul. Odyńca – powtórzmy - na dwóch tylko rogach wbito 40 słupków. Parkować nie ma gdzie, ale interes kręci się bardzo przyjemnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tararara (gość)

    Te słupki to stawiali pana ulubieńcy z PO...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości