Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polski akcent we Frankfurcie

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Polski akcent we Frankfurcie W czasie międzynarodowej wystawy samochodowej we Frankfurcie debiutuje także wyczynowe Picanto Race, przygotowane specjalnie na potrzeby markowego pucharu, organizowanego przez Kia Motors Polska.

– Zaprezentowanie pucharowego Picanto we Frankfurcie stanowi dowód na duże zainteresowanie europejskiej centrali koncernu tym projektem, oraz wsparcie idei popularyzacji wyścigów samochodowych i bezpieczeństwa wśród młodych ludzi – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.


Wyścigowy serial organizowany przez KMP powróci do polskiego motorsportu w 2012 i oprócz toru w Poznaniu odwiedzi także wyścigowe obiekty w Niemczech, Czechach na Węgrzech i Słowacji.


Startujące w przyszłorocznym pucharze auta, tak jak i eksponowany na salonie model, będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy ok. 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy itp.), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy.

(p.p.)

Polski akcent we Frankfurcie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Polski akcent we Frankfurcie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości