Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Polski rekord w Dakarze!

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Orlen Team Krzysztof Hołowczyc z Jean-Markiem Forintem zajęli 8. pozycję podczas 15. odcinka Rajdu Dakar. To najlepszy wynik Polaków w historii tych zawodów.

Krzysztof Hołowczyc z Jean-Markiem Forintem zajęli 8. pozycję podczas 15. odcinka Rajdu Dakar. To najlepszy wynik Polaków zanotowany w historii tych zawodów.Fot. Orlen Team

 

- Strasznie się cieszę z tego wyniku, chociaż pod koniec Dakaru wszyscy jedziemy raczej spokojnie i nikt przesadnie nie ciśnie. Dla mnie była to rozważna i czysta jazda, bez żadnych awarii – powiedział Krzysztof Hołowczyc na mecie.

Etap z Tambacoundy do Dakaru liczący 569 km wygrał wśród kierowców samochodów osobowych Giniel De Villiers/ Jean-marie Lurquin. W klasyfikacji generalnej prowadzi ekipa Stephane Peterhansel/Jean-paul Cottret  przed załogami Luc Alphand/Gilles Piccard i Giniel De Villiers/ Jean-marie Lurquin.

Fot. Orlen Team  

Hołwczyc i Fortin zajmują 60. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Jacek Czachor i Marek Dąbrowski bez przygód ukończyli 15. odcinek na 12. i 13. miejscu. W klasyfikacji generalnej motocyklistów plasują się na 12. i 11. pozycji.

 

Do mety tegorocznego Dakaru pozostało jeszcze 68 kilometrów, w tym 31 km odcinka specjalnego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości