Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Polski rynek motocykli zaczyna się nasycać

Data publikacji: Autor: łs

Fot. Marzena Bugała-Azarko Motocykle zyskują w Polsce na popularności. Dla coraz większej grupy osób jazda jednośladami staje się sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Istotnych zmian dokonało też umożliwienie jazdy lekkimi motocyklami posiadaczom prawa jazdy kategorii B – rynek zaczął wchłaniać ogromne ilości maszyn z silnikami o pojemności 125 ccm. Po siedmiu miesiącach 2016 roku należy do nich 69,5% rynku nowych motocykli.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego poinformował, że w lipcu bieżącego roku zarejestrowano 5 875 nowych jednośladów, czyli 14,5% mniej niż w lipcu ubiegłego roku. PZPM podkreśla również, że jest to najniższy wynik od 12 lat. Spało zainteresowanie zarówno motocyklami (-14,7%), jak i motorowerami  (-14,4%). Recesja jest zauważalna również na rynku wtórnym. Liczba rejestrowanych jednośladów spadła o 15,8%.

Redakcja poleca:

Samochód na gaz. Niezbędne formalności 
Te auta są najpopularniejsze w Polsce
Toyota Celica z filmu „Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda auto?

Do końca lipca zarejestrowano 15 638 nowych motocykli, czyli o 6,1% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. PZPM podaje, że liderem rynku jest Romet. Drugi stopień podium należy do Junaka, a trzeci – Yamahy. W trudnym okresie najlepiej poradził sobie czwarty Zipp – dostarczył klientom 81% więcej motocykli niż przed rokiem.

Wzrosty odnotowano także w wśród motocykli z silnikami o większych pojemnościach. Najwięcej (+12%) przybyło maszyn z silnikami o pojemności powyżej 750 ccm.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości