Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Polski styl

Data publikacji: Autor: (mp)

Rys. Ryszard Szymański Do mistrzów projektowania auta takich jak Nuccio Bertone czy Giorgetto Giugiaro być może dołączą wkrótce młodzi Polacy.

Wygląd to najważniejsza z cech auta branych pod uwagę przy wyborze samochodu. Praca stylisty jest trudna i ważna, a mistrzowie tacy jak Nuccio Bertone, Giorgetto Giugiaro czy Walter de Silva, podziwiani są i szanowani w całym motoryzacyjnym świecie. Być może dołączą do nich wkrótce młodzi Polacy.Kamil £abanowicz (na zdjêciu) zaj±³ trzecie miejsce w konkursie „Stilo Italiano Giovanni”. Jury wyró¿ni³o jego projekt pod nazw±

 

Kamil Łabanowicz zajął trzecie miejsce w konkursie „Stilo Italiano Giovanni”. Jury wyróżniło projekt autorstwa Polaka pod nazwą „SENSA”. W konkursie oceniano prace osób w wieku od 16 do 28 lat, które nie mają zawodowo do czynienia ze stylizacją samochodową. Uczestnicy musieli złożyć projekt przedstawiający autorską interpretację włoskiego stylu.

- Osobiście, kiedy myślę o włoskiej motoryzacji, przychodzi mi na myśl samochód sportowy. Postanowiłem zaprojektować klasyczne Coupe i nazwałem je „SENSA”, co w rozwinięciu miało oznaczać: Rys. Ryszard Szymañski Sporty Emotional Noticible Sexy Ambitious (Sportowy, Emocjonalny, Godny Uwagi, Seksowny, Ambitny) – mówi Kamil Łabanowicz.

 

Sukces w projektowaniu pojazdów odnieśli także Michał Latko Rys. Micha³ Latko oraz Ryszard Szymański, uczestnicy „Michelin Challenge Design 2005”. Zakwalifikowali się oni do wystawy końcowej konkursu, którego tematem było niemieckie wzornictwo przemysłowe i jego wpływ na projektowanie pojazdu. Z ponad 250 prac nadesłanych z 50 krajów jury wybrało te, które będą pokazane podczas styczniowego salonu motoryzacyjnego w Detroit.

 

W gronie znanych projektantów aut są już polskie nazwiska. Justyn Norek od lat pracuje w firmie stylistycznej IDEA Insitute. Jest autorem m.in. nadwozia Fiata Siena. Tadeusz Jelec pracuje w biurze stylistycznym Jaguara. 

 

 

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości