Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Polskie drogi nadal wśród najniebezpieczniejszych w Europie

Data publikacji: Autor: (PP)

Fot. Archiwum Komisja Europejska przygotowała raport na temat stanu bezpieczeństwa na drogach państw Unii Europejskiej. Jednak tym razem, podziału dokonano w oparciu o regiony, publikując listę tych, w których w 2012 roku odnotowano najwięcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych - podaje Polskie Radio.

Fot. ArchiwumOkazuje się, że aż 25 proc. wszystkich ofiar poniosło śmierć w jednym z 20 regionów państw Unii. W tym gronie znalazły się aż cztery polskie województwa: łódzkie, śląskie, wielkopolskie i mazowieckie. Najgorsza sytuacja panuje w ostatnim z nich. W 2012 roku na drogach tego regionu śmierć poniosło 587 osób - pod tym względem jest to najniebezpieczniejszy region w całej Unii Europejskiej.

Tuż za Mazowieckim, znalazły się takie regiony, jak Lacjum (Włochy) i Ile de France (Francja). Wszystkie te obszary są gęsto zaludnione. Z kolei wśród regionów, w których odnotowano największą liczbę rannych, przoduje włoska Lombardia. Tylko tam w 2012 roku obrażenia w wyniku wypadków drogowych odniosło ponad 48 tys. osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości