Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polskie inwestycje Renault

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Krzysztof Matuszyński

Polski oddział Renault Europe Automobiles (REA) przejął spółkę Kiljańczyk zajmującą się sprzedażą i serwisem aut marki Renault.

 Fot. Krzysztof Matuszyñski

REA zrzesza oddziały i filie Renault w całej Europie. Odpowiada za sprzedaż samochodów nowych i używanych oraz świadczenie powiązanych ze sprzedażą usług, takich jak obsługa posprzedażna, części zamienne i systemy. Na mocy porozumienia zawartego z Januszem Kiljańczykiem REA przejęła we wrześniu cztery obiekty i zatrudnionych w nich 235 pracowników. W 2005 r. polski oddział REA zamierza sprzedać na naszym rynku 2 800 samochodów Renault.

 

Poza inwestycją w REA Grupa Renault wyłożyła w 2004 r. ok. 13 mln zł na rozbudowę Magazynu Części Zamiennych w Święcicach. Powstanie nowej hali zapewnić ma sprawną dystrybucji części zamiennych do samochodów Dacia w Polsce i rozpoczęcie dystrybucji części Renault i Dacia w Krajach Bałtyckich.


Ponadto do końca listopada zakończą się formalności związane z rejestracją banku RCI Bank Polska S.A, kolejnej inwestycji Grupy Renault w Polsce.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości