Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Pomorski piknik dla zmotoryzowanych

Data publikacji: Autor: ip

fot. Moto Safety Day To już 11. edycja wydarzenia, która dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Moto Safety Day na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych. Tym razem odbędzie się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.

Brawura, jazda pod wpływem alkoholu, brak zachowania ostrożności  przy przejazdach kolejowo – drogowych oraz na przejściach dla pieszych, brak wyobraźni na drodze to przyczyna wielu wypadków, w których giną niewinni ludzie lub doznają uszczerbku na zdrowiu. Podczas Moto Safety Day uczestnicy będą mieli okazję do utrwalania pozytywnych zachowań na drodze poprzez edukacyjny wymiar wydarzenia.

Na uczestników będą czekały specjalne strefy edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Do dyspozycji uczestników będą eksperci m.in. z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Przedstawiciele Policji Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz  Partnerzy, dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny – Kuba Bielak.

- Zależy nam na edukacji wszystkich uczestników ruchu drogowego, na utrwalaniu w  ich świadomości kultury jazdy i partnerstwa na drodze. Cieszymy się, że takie możliwości stwarza Autodrom Pomorze - świetna infrastruktura techniczna  pozwoli nam na zorganizowanie wiele edukacyjnych pokazów. To także inny wymiar – chcemy by kierowcy zdali sobie sprawę, że wyścigi, drift, popisy są jak najbardziej możliwe, ale na torze, który jest jednocześnie doskonałym miejscem na doszkalanie techniki jazdy. Na drodze obowiązują nas wszystkich, bez wyjątku, zasady fair play. To potwierdzą także mistrzowie w sportach motorowych, którzy będą naszymi gośćmi – mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizator już 11. edycji Moto Safety Day.

W programie wiele pokazów dynamicznych na torze oraz atrakcji dla wszystkich ,m.in. mistrzowie w pasach, pokaz partnerstwa na drodze, pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb, prezentacja systemów bezpieczeństwa w pojazdach, nauka ratowania życia, konkurs dla motocyklistów, bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z mistrzami, runda pucharowa Moto Safety Day, wyścigi supermoto w wersji pit bike, pokazy kaskaderskie, Monster Trucki, pokazy motocrossowe w formie wyścigów, prezentacja mobilnego centrum monitoringu, symulator zderzeniowy, alkogogle, a także wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Strefę cateringu dla uczestników zapewnią Food Trucki.

Jak co roku przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw i są naturalnymi ambasadorami bezpieczeństwa. W strefach dla najmłodszych będzie możliwość udziału w zabawach edukacyjnych oraz mini konkursach. Nagrodami będą gadżety związane z bezpieczeństwem. Wszystkie elementy wydarzenia zostaną podkreślone odpowiednią oprawą muzyczną oraz koncertem wieczornym w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music i Ewy Dolskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Szczegółowy plan imprezy

11.00 - 11.15 Oficjalne otwarcie 11. edycji Moto Safety Day z udziałem Przedstawicieli PRBRD, Sekretarza KRBRD, Wójta Gminy Pszczólki. Wystąpienie Wiceprezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, przedstawienie Partnerów oraz stref tematycznych wydarzenia (scena)  
11.15 – 12.00 Prezentacja stref Partnerów Moto Safety Day – Kuba Bielak (spacer po strefach)  
12:00 – 12:15 Pokaz driftu – EduDrift  
12.20 – 12.35 Prezentacja mobilnego centrum monitoringu – Straż Ochrony Kolei  
12.40 – 12.55 Rozmowa Kuby Bielaka w strefie Partnera Głównego Grupa LOTOS   
13.00 – 13.10 Pokaz kaskaderski – Moto Circus  
13.15 – 13.30 Konkurs bezpiecznego motocyklisty (scena)  
13.30 – 13.45 Wyścig supermoto – pit bike
13.50 – 14.00 Konkurs dla najmłodszych – Bezpieczne Miasteczko
14.00 – 14.25 Pokaz systemów bezpieczeństwa w samochodach Honda (systemy kontroli trakcji)  
14.30 – 14. 45 Wyścig supermoto – pit bike 
14.45 – 15.00 Pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy (scena) Motopozytywni  
15.00 – 15.25 Pokaz symulujący wypadek oraz aspekty ratownictwa. Symulacja wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego z udziałem przedstawicieli Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Motopozytywnych, Straży Pożarnej oraz ratownictwa Medycznego Falck. Oprawa merytoryczna Piotr Kochnowicz i Mateusz Kmiecik. Oprawa muzyczna wydarzenia - DJ
15.30 – 15.55 Pokaz motocrossowy w formie wyścigu – Adventure Team  
16.00 – 16.20 Pokaz systemów bezpieczeństwa Hondy (droga hamowania)  
16.20 – 16.30 Konkurs dla najmłodszych – Bezpieczne Miasteczko  
16.30 – 16.55 Pokazy kartingowe – Automobilklub Morski  
17.00 – 17.10 Pokaz kaskaderski – Moto Circus  
17.15 – 17.25 Rozmowa Kuby Bielaka w strefie Partnera Głównego  Honda Gdynia   
17.30 – 17.45 Wyścig supermoto – pit bike
17.45 – 18.00 Pokaz prawidłowego montowania fotelika w samochodzie – Grupa LOTOS (scena)  
18.00 – 18.25 Pokaz dotyczący zasad partnerstwa na drodze. Specjalny pokaz z udziałem kierowcy samochodu osobowego Honda, rowerzysty oraz motocyklisty – aspekty kultury motoryzacyjnej oraz rozwiązań technicznych  w pojazdach, które zwiększają bezpieczeństwo kierowcy. Rozmowy  z przedstawicielami Partnerów – oprawa Kuba Bielak i przedstawiciel Honda Gdynia
18.30 – 18.50 Pokaz supermoto – Adventure Team  
18.50 – 19.00 Wręczenie nagród w ramach całodniowych konkursów, podziękowanie Partnerom i uczestnikom wydarzenia  
19.00 – 21.00 Specjalny set muzyczny oraz koncert Tomasza Dolskiego i Ewy Dolskiej 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości