Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Pomysł na darmowe autostrady. Sprzedanie nazwy marketingowej [video]

Data publikacji: Autor: (kr) / źródło: TVN Turbo/x-news

Fot. Jarosław Kosmatka/archiwum Dziennika Łódzkiego "Darmowe Autostrady" to projekt, który propaguje pomysł wykupienia dróg przez sponsorów. Dzięki temu autostrady same zarabiały by na siebie, a kierowcy mogliby podróżować za darmo.

Fot. Jarosław Kosmatka/archiwum Dziennika ŁódzkiegoPomysłodawcą akcji jest Szymon Kornijczuk, który uważa, że nazwa drogi powinna zostać wykupiona przez sponsora, który zapłaciłby za powierzchnię reklamową. Idea doskonale sprawdza się w sporcie, co pokazuje przykład Stadionu Narodowego, nazywanego od niedawna PGE Narodowym.

- Nie jeździlibyśmy autostradą A1, A2, A4, tylko autostrady miałyby nazwy swoich sponsorów, np. producenta samochodów, banku, czy w firmy ubezpieczeniowej - przekonuje Kornijczuk.

Zobacz: El. Euro 2016: Rosja i Słowacja awansowały, zawiedzeni Szwedzi i Ukraińcy, Anglicy 10 na 10! [WYNIKI, WIDEO]

Pomysłodawca nie ma złudzeń - możliwość darmowej jazdy przez cały rok jest nierealna. W 2014 roku kierowcy zostawili na bramkach ponad 800 milionów złotych, a Kornijczuk szacuje, że od sponsora udałoby się uzyskać nawet 60 milionów złotych. Pozwoliłoby to jednak na darmową jazdę w niektóre weekendy.

Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że czym innym jest nadanie autostradzie nazwy symbolicznej, a czym innym całkowita zmiana jej nazwy. Jego zdaniem, by taka inicjatywa miała szansę powodzenia, potrzebna jest zmiana prawa.

Jeep dla Ciebie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • szymon kornijczk (gość)

    bardzo dobry pomysl. po o zatrudniac i stawiac bramki. jaki czort w polsce zerznal to doslownie z francji. po polsku autostrady za darmo sponsor bedzie naprawial FUCHE po tych co ja budowali za unijne pieniadze , ktore sie nigdy nie wroca. przejechalem 400 000 km swiecko - komorniki OBLED caly czas remonty ???????????????????????????

  • darek (gość)

    chyba jeździmy po innej autostradzie, nie przypominam sobie wspomnianych remontów. Chyba że piszesz o odcinku Berliner ring Świecko albo Berliner ring Drezno. Hejterstwo to straszna choroba.

  • expartner (gość)

    Sprawdź co piszą o Tobie w necie na www.expartner.info

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości