Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37039 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ponad 2 miliony egzemplarzy Chevroleta Cruze

Data publikacji: Autor: (ip)

Od momentu debiutu do dziś na rynkach całego świata w ręce klientów trafiły ponad 2 miliony egzemplarzy modelu Cruze, Fot: Chevrolet We wrześniu Chevrolet obchodzi trzecią rocznicę obecności modelu Cruze na rynku amerykańskim. W Polsce sprzedaż Cruze’a ruszyła kilka miesięcy wcześniej, a pierwsze egzemplarze trafiły do klientów w kwietniu 2009 roku, jeszcze przed amerykańską premierą. Ten kompaktowy samochód jest najlepiej sprzedającym się modelem Chevroleta – do dziś na rynkach całego świata w ręce klientów trafiły ponad 2 miliony egzemplarzy.

Od czasu debiutu w 2009 roku Cruze sukcesywnie przyczynia się do sukcesu sprzedażowego Chevroleta w Stanach Od momentu debiutu do dziś na rynkach całego świata w ręce klientów trafiły ponad 2 miliony egzemplarzy modelu Cruze, Fot: ChevroletZjednoczonych i na całym świecie. W pierwszym półroczu tego roku sprzedaż miejskich i kompaktowych samochodów Chevroleta, takich jak Spark, Sonic (czyli odpowiednik sprzedawanego w Europie Aveo), Cruze i Volt wzrosła w USA o ponad 220% w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2010 roku. Wynik ten pokazuje, że aktualna gama produktów Chevroleta przyciągnęła do salonów także zupełnie nowych klientów.

„Cruze wiedzie prym w segmencie miejskich aut i jest jednym z najchętniej kupowanych modeli Chevroleta wśród klientów poniżej 25 roku życia w USA”, przyznaje Alan Batey, starszy wiceprezes Chevroleta.

Według najnowszych badań rynku, 45 procent amerykańskich nabywców modelu Cruze Clean Turbo Diesel to osoby, które przesiadły się z samochodów konkurencyjnych marek. W zeszłym roku w Europie i na innych globalnych rynkach, gdzie diesle są popularne z uwagi na wysokie ceny benzyny, sprzedano ponad 35 000 egzemplarzy modelu Cruze wyposażonych w jednostkę wysokoprężną.

„Cruze przyciąga do naszej marki nowych klientów, co potwierdza fakt, że w 2013 roku aż 40 procent nabywców tego modelu stanowiły osoby, które wcześniej nie jeździły samochodami koncernu GM”, mówi Cristi Landy, dyrektor marketingu Chevroleta ds. niewielkich modeli i aut elektrycznych. „Cruze oferuje wyposażenie częściej spotykane w większych i droższych sedanach, przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i ceny auta kompaktowego”.

W Polsce Cruze cieszył się dużym zainteresowaniem klientów już od momentu wprowadzenia modelu na rynek, a rozszerzenie oferty o kolejne wersje nadwoziowe spowodowało wzrost sprzedaży o ponad 300% w ciągu ostatnich dwóch lat. W tym roku sprzedano w naszym kraju już ponad 2 500 egzemplarzy tego modelu, co czyni z niego najchętniej kupowany model Chevroleta. Najczęściej z salonów sprzedaży wyjeżdża pięciodrzwiowa wersja modelu Cruze, która oferowana jest w cenie już od 49 490 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Cruze zdjęcia

Chevrolet Cruze dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chevrolet Cruze opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Chevrolet Cruze Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł