Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Pontiac w Los Angeles

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. GM Trzy nowości zaprezentuje firma Pontiac na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles. Będą to G6 w wersji kabriolet i coupe oraz model Torrent.

Trzy nowości zaprezentuje firma Pontiac na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles rozpoczynającej się 7 stycznia. Będą to G6 w wersji kabriolet i coupe oraz model Torrent.

 Fot. GM Fot. GM

Pontiaki G6 Convertible i Coupe bazują na znanej już wersji sedan tego samochodu. Auta oferują miejsce dla czterech  osób. Do napędu pojazdów przewidziano dwa silniki  benzynowe V6: 3,5 l/200 KM oraz 3,9 l/240 KM.

 

 

Torrent to pierwsze auto Fot. GM terenowo-rekreacyjne wyprodukowane przez Pontiaka. Samochód oferowany będzie z napędem na przednią oś lub na  wszystkie  koła. Torrent wyposażony jest w benzynową jednostkę  napędową V6 o mocy 185 KM.

 

Pontiac to firma, która rozpoczęła działalność w 1907 r. jeszcze pod nazwą Oakland Motor Co. Dwa lata później została przejęta przez General Motors. Nazwę marki zmieniono na Pontiac w 1926 r. Obecnie firma produkuje samochody w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • piki (gość)

    ciekawe czy te auta znajdą sie w polsce,są bardzo interesujace i ciekawe jak na modela gm.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości