Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39041 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Porsche 911, Boxster i Cayenne najwyżej cenione w badaniu J.D. Power

Data publikacji: Autor: (ip)

Nowe Porsche Cayenne Turbo / Fot. Porsche Dziesiąty rok z rzędu amerykańscy nabywcy nowych aut uznali Porsche za najlepszą markę w badaniu satysfakcji J.D. Power & Associates Automotive Performance, Execution & Layout (APEAL). Zaledwie miesiąc temu niemiecki producent zwyciężył w rankingu jakości J.D. Power Initial Quality Study.

Nowe Porsche Cayenne Turbo / Fot. Porsche W tegorocznym badaniu J.D. Power APEAL Porsche 911 zostało uznane za najlepszy model w segmencie "średniej wielkości aut sportowych", Boxster i Cayman przodują w kategorii "kompaktowych aut samochodów", a Cayenne po raz czwarty z rzędu triumfuje wśród "średniej wielkości SUV-ów premium". Co więcej, Panamera awansowała o trzy pozycje i zajmuje teraz trzecią lokatę w kategorii "dużych samochodów premium".

Badanie J.D. Power APEAL określa stopień zadowolenia nabywców nowych samochodów w dziesięciu segmentach. W tym roku wzięło w nim udział ponad 86 tys. właścicieli nowych aut, którzy ocenili 239 modeli aut zarejestrowanych w okresie od listopada 2013 do lutego 2014 roku. Pod uwagę brali 77 różnych kryteriów - w tym osiągi, design, komfort i funkcjonalność. Porsche zdobyło imponujący wynik 882 na 1000 punktów (średnia dla klasy premium: 840).

Zaledwie miesiąc temu niemiecki producent zdobył pierwsze miejsce w innym rankingu J.D. Power - Initial Quality Study, dotyczącym problemów napotkanych przez nabywców nowych aut w ciągu pierwszych 90 dni ich użytkowania. Użytkownicy oceniali swoje pojazdy między innymi pod kątem łatwości eksploatacji. W przypadku Porsche zgłoszono średnio 74 uwagi na 100 samochodów (średnia: 116). Sportowa marka zwyciężyła w rankingu IQS drugi rok z rzędu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • GO-leasing (gość)

    Porshe już od lat staje na podium w tej dziedzinie. Stopień zadowolenia kierowców / właścicieli aut jest najlepszym dowodem na to.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Porsche Cayenne zdjęcia

Porsche Cayenne dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Porsche Cayenne opinie

Oceń swoje auto

Porsche Cayenne Cena