Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37443 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Porsche 911 GT3

Data publikacji: Autor: (LM)

 Porsche zmodyfikowało jeden ze swoich najszybszych modeli. Nowe auto trafi do salonów sprzedaży w marcu bieżącego roku.

Pod maską samochodu pracuje teraz silnik o mocy 381 KM - o 21 KM mocniejszy niż w poprzedniej wersji.

Oprócz standardowych danych na temat osiągów, takich jak przyspieszenie od zera do 100 km/h (4,5 s) i prędkości maksymalnej (306 km/h), porsche podaje jeszcze jedną ciekawą liczbę - czas, jaki samochód potrzebuje na rozpędzenie się do 200 km/h, a następnie gwałtowne wyhamowanie do zera. Najnowsze GT3 potrafi to w niespełna 20 sekund.

Poza silnikiem zmiany wprowadzono także w sportowym podwoziu najnowszego porsche, które na zakrętach jest teraz jeszcze stabilniejsze. Wzmocniono układ hamulcowy i zmodyfikowano system ABS tak, aby działał szybciej i dokładniej. Na życzenie dostępne są ceramiczne tarcze hamulcowe, które doskonale sprawdziły się już w innych wyczynowych modelach niemieckiej firmy.

Z zewnątrz znakiem rozpoznawczym nowego GT3 jest mocno podkreślone tylne skrzydło spojlera z możliwością regulacji. Zapewnia ono doskonałe trzymanie się drogi i zwiększoną siłę docisku przy szybkim pokonywaniu łuków.

Podczas prac projektowych w tunelu aerodynamicznym zostały wykorzystane doświadczenia zdobyte w wyścigach. Tylnej części nadwozia nadano nowy kształt, dzięki czemu GT3 uzyskało doskonały w tej klasie aut współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,30.

Co ciekawe, wszystkie elementy samochodu zostały tak skonstruowane i dopasowane, aby spełniały wysokie wymagania stawiane pojazdom poruszającym się po zamkniętych torach wyścigowych. Dlatego też specjalna wersja przeznaczona do jazdy wyczynowej dostępna będzie bez dopłaty.

Jeśli komuś GT3 cały czas wydaje się mało ekscytujące, to może wybrać jeszcze mocniejszy model z oferty Porsche: Turbo (420 KM) lub GT2 (462 KM).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Porsche 911 zdjęcia

Porsche 911 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Porsche 911 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Porsche 911 Cena