Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38178 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Porsche i Audi łączą siły

Data publikacji: Autor: (ip)

Porsche na targach Motor Show, Poznań 2017 - Jacek Grzybek (dyrektor marki Porsche) prezentuje nową Panamerę Sport Turismo 

Fot. Porsche Samochodowa architektura przyszłości otrzymała zielone światło. Oliver Blume i Rupert Stadler, prezesi zarządów Porsche AG oraz Audi AG, planują jeszcze bliższą współpracę obu firm. Ich nowa inicjatywa powstała z myślą o kształtowaniu wspólnej przyszłości mobilności.

Efektywne wykorzystanie zdolności rozwojowych pozwoli wzmocnić potencjał w zakresie elektryzacji, cyfryzacji i jazdy autonomicznej – a to zwiększy konkurencyjność, tak aby obie firmy mogły optymalnie wykorzystać możliwości przyszłych generacji modeli i skuteczniej sprostać wyzwaniom.

„Razem dokonamy szybszego postępu w wyścigu o mobilność jutra. Możemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie obu firm i osiągnąć pozytywne efekty synergii” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Będziemy współpracować wszędzie tam, gdzie będzie miało to sens. Ale starannie zadbamy również o zachowanie zróżnicowania naszych marek. Porsche to zawsze Porsche i tak pozostanie w przyszłości”.

Redakcja poleca:

Jakie auto wybrać, aby najmniej stracić?
Test letnich opon
Fiat Tipo LPG kontra Skoda Octavia LPG

„Najlepsze mózgi obu firm wspólnie wyznaczą technologiczny kurs na przyszłość” – oznajmił Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. „Łączy nas wiele wspólnych wartości, przede wszystkim pęd do opracowywania najlepszych rozwiązań i najlepszej oferty dla klientów”.

Kooperacja z Grupą Volkswagen nie jest niczym nowym – firmy Audi, VW i Porsche od wielu lat z powodzeniem współpracują w obszarze budowy SUV-ów. W ramach nowego projektu rozwojowego Porsche i Audi określają swoje pozycje na najbliższą dekadę. W najbliższych miesiącach połączone zespoły obu firm przygotują konkretny zakres współpracy i stworzą mapę drogową obowiązującą aż do 2025 r. Ich kooperacja ma koncentrować się przede wszystkim na wspólnym rozwoju architektury samochodów, modułów oraz komponentów. Prace projektowe będą prowadzone w różnych obszarach, a każdy z nich będzie wspólnie kierowany przez przedstawicieli obu marek.

Zobacz także: Nowości Porsche na targach w Poznaniu

Źródło: TVN/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Audi zdjęcia

Audi dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Porsche dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Audi Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł