Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Porsche jako pomoc drogowa?

Data publikacji: Autor: (mm) / Policja.pl

Fot. cbsp.policja.pl Podkarpaccy funkcjonariusze Służby Celnej i CBŚP w Tarnobrzegu rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się sprowadzaniem do kraju luksusowych aut jako rzekomych pojazdów pomocy drogowej. Jak wyglądał taki proceder?

Fot. cbsp.policja.plProceder polegał na na zakupie luksusowych samochodów osobowych na terenie krajów UE oraz sprowadzaniu ich do kraju, jako pojazdów pomocy drogowej, których spełnienie wymogów i przeróbki na samochody osobowe potwierdzała jedna ze stacji diagnostycznych.

Redakcja poleca:
- Czy praktyczny samochód musi być drogi?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?
- Nowy, kompaktowy sedan z klimatyzacją. Za 42 600 zł!

W rzeczywistości przeróbki były fikcyjne. Samochody były przywożone do kraju jako specjalistyczne a nie osobowe, rejestrowano je na terenie województwa dolnośląskiego oraz świętokrzyskiego bez uiszczenia akcyzy.

Jak informuje policja w latach 2013-2014 grupa wprowadziła do Polski co najmniej 130 samochodów, których wartość w większości przypadków przekraczała 100 tys. złotych. Sprawcom grożą kary finansowe oraz kary pozbawienia wolności do lat 8.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • wx (gość)

    Nikt mi nie powie ,że urzędnicy wierzyli w to ,iż te auta służyły jako pomoc drogowa.Przecież to kpina.

  • Dyrman (gość)

    Oczywiscie, ze urzednicy nie wierzyli. Ale bali sie kogos ze swoich przelozonych, ktory byl wprowadzony w proceder i brał za to tluste frukty. Nigdy taki proceder nie ma szans trwac dluzej niz kilka tygodni, jesli nie ma nad nim roztoczonego parasola ochronnego skorumpowanych urzednikow i funkcjonariuszy. W tym przypadku musieli to byc szefowie działów transportu w urzedach miejskich, wysoki oficer strazy granicznej, ktos wysoko postawiony ze sluzby celnej, byc moze jakis dyrektor lub kierownik z fskusa, zapewne takze jakis oficer policji, ktory pilnowal "porzadku" w papierach

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości