Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Porsche. Marka rezygnuje z silników Diesla

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Ryszard M. Perczak Porsche to pierwszy niemiecki producent samochodów, który postanowił zrezygnować z silników Diesla. Decyzję ogłosił dyrektor generalny marki, Oliver Blume.

- W przyszłości nie będzie już więcej silników Diesla wyprodukowanych przez Porsche – zapowiedział niemieckiej gazecie "Bild am Sonntag" Oliver Blume. Przyznał, że afera Dieselgate sprawiła marce wiele kłopotów. Przypomnijmy, że chodzi o proceder montowania w samochodach wytwarzanych przez koncern Volkswagena oprogramowania pozwalającego na manipulowanie wynikami testu czystości spalin. Z tego powodu Porsche definitywnie wycofuje ze swojej oferty samochody z silnikiem wysokoprężnym.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Właściciele, którzy posiadają Porsche z silnikiem wysokoprężnym, mogą spać spokojnie. Samochody będą w dalszym ciągu korzystały z sieci warsztatów obsługowych firmy i nie będzie problemów z częściami. Porsche to nie jedyna marka, która zdecydowała o rezygnacji z silników Diesla. Na podobną strategię postawiło m.in. Volvo oraz Toyota.

Marka zamierza skupiać się na samochodach sportowych wyposażonych w silniki benzynowe dużej mocy, samochodach z napędem hybrydowym, a od roku 2019 także pojazdach elektrycznych.

Udział samochodów z silnikami Diesla w ogólnej liczbie rejestracji samochodów osobowych w Unii Europejskiej, obniżył się z 45,2 proc. do 36,3 proc. w II kwartale 2018, w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Spadek ten został w dużym stopniu skompensowany przez wzrost popytu na samochody benzynowe (+19,8 proc), które stanowią obecnie prawie 57 proc. wszystkich nowych pojazdów osobowych sprzedawanych w UE - więcej o 7 punktów procentowych niż w II kwartale 2017 r.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Pontiac dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Pontiac opinie

Oceń swoje auto

Pontiac Cena