Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Porsche Supercup 2016. Lukas drugi na Hungaroringu

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. materiały prasowe Nasz jedyny obecnie reprezentant w towarzyszącej wyścigom Formuły 1 serii Porsche Supercup, Robert Lukas, zajął drugie miejsce na Hungaroringu i tym samym odniósł największy sukces w historii swoich startów w tej kategorii.

Fot. materiały prasowePo drugim czasie okrążenia w kwalifikacjach, okazało się, że z powodu niezgodności samochodu z regulaminem technicznym wykluczono Mathieu Jamineta i to Polak wystartuje do wyścigu z pole position.  Jednak losy rywalizacji w Dolinie Trzech Źródeł rozstrzygnęły się już na pierwszym zakręcie, kiedy Niemiec Sven Muller wyprzedził zawodnika Förch Racing by Lukas Motorsport. Szansę na kontrę bielszczanina  pogrzebała kraksa zawodników z tyłu stawki, co spowodowało neutralizację i wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Po sześciu okrążeniach wznowiono rywalizację, ale kolejność czołówki nie uległa już zmianie.

– Na starcie popełniłem mały błąd, bo nie widziałem Mullera w lusterku i nie zjechałem całkiem na prawo, przez co udało mu się mnie wyprzedzić. Co prawda po starcie z pole position zawsze chce się wygrać, jednak to nasz najlepszy wynik w Porsche Supercup, więc są powody do radości – powiedział Lukas, który w klasyfikacji generalnej awansował na szóste miejsce.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości