Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36373 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Porsche w Genewie

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Porsche 911 RSR, Fot: Porsche Podczas targów w Genewie swoją premierę świętuje nowe Porsche 919 Hybrid w topowej serii 2014 World Endurance Championships (WEC).

W genewskiej hali wystawowej do innowacyjnego hybrydowego prototypu dołączy Porsche 911 RSR, przygotowane do udziału we Porsche 919 Hybrid, Fot: Porschewszystkich ośmiu wyścigach z serii WEC. Genewa będzie również miejscem prezentacji Macana S Diesel oraz modelu 911 Targa.

919 Hybrid stanie do walki w światowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych World Endurance Championship, obejmujących 24-godzinny wyścig Le Mans. Jest to najbardziej skomplikowany samochód wyścigowy Porsche, jaki kiedykolwiek zbudowano. Korzysta on z rozwiązań stosowanych w modelu 918 Spyder oraz hybrydowych odmianach Panamery i Cayenne, a jednocześnie jest swoistym laboratorium na kołach - zastosowane tu innowacje mają decydujące znaczenie dla przyszłości aut sportowych.

Równolegle do projektu LMP1, Porsche rywalizuje w wyścigu Le Mans oraz w mistrzostwach WEC również w klasach GTE. Po raz kolejny do walki stanie fabryczny zespół GT z dwoma samochodami wyścigowymi 911 RSR o mocy 470 KM. Tylnonapędowe 911 RSR bazuje na modelu 911 Carrera siódmej generacji. Samochód wyróżnia się lekką konstrukcją i wyrafinowaną aerodynamiką.

Porsche 911 Targa,Fot:PorschePo światowej premierze w Detroit, Porsche prezentuje w Genewie nowe 911 Targa. Kluczowym elementem najnowszej wersji 911 jest stały słupek Targa, którego charakterystyczna forma - z panoramiczną tylną szybą - nawiązuje do designu oryginalnego modelu z roku 1965. Nie mniej atrakcyjny od designu jest sposób, w jaki dach w pełni automatycznie składa się lub rozkłada. Miękkie poszycie znika pod unoszoną, szklaną kopułą. Cały proces zajmuje jedynie 19 sekund - w każdym z kierunków.

Kolejną nowością prezentowaną w halach Palexpo w Genewie jest Macan - pierwszy samochód sportowy wśród kompaktowych SUV-ów. Swoją globalną premierę świętuje tu Macan S Diesel z wysokoprężną jednostką o imponującym maksymalnym momencie obrotowym 580 Nm i mocy 258 KM oraz średnim zużyciem paliwa 6,1-6,3 l/100 km (159-164 g CO2/km).

Porsche 919 Hybrid, Fot: Porsche

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Porsche zdjęcia

Porsche dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Porsche Cena