Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Porsche winne śmierci Paula Walkera? Zapadł wyrok

Data publikacji: Autor: (mm) / Cover Video/x-news

Paul Walker / Creative Commons 3.0 Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Walker#/media/File:PaulWalkerMar09.jpg Czy Porsche ponosi winę za wypadek, w którym zginęli aktor Paul Walker aktor znany z "Szybkich i wściekłych" oraz Roger Roads? Sąd rozpatrzył pozew wystosowany przez Kristine Rodas, wdowę po tragicznie zmarłym kierowcy.

Paul Walker / Creative Commons 3.0 Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Walker#/media/File:PaulWalkerMar09.jpg Do zdarzenia doszło w 2013 roku w Santa Clarita w Kalifornii. Walker z kolegą jechał samochodem Porsche GT. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Samochód spłonął, a obaj mężczyźni zginęli na miejscu.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. To ma do zaoferowania (VIDEO)
- Nowe auto za 42 600 zł?
- Przyjazny kierowcy system multiedialny. Czy to możliwe?

Prawnicy zarzucali Porsche niewłaściwe zabezpieczenie go przed skutkami wypadku. Argumentowali, że mężczyźni zginęli, gdyż auto nie zostało wyposażone w takie elementy jak np. wzmocniony zbiornik paliwa. Sąd uznał jednak, że producent nie jest winny.

Warto dodać, że sądy rozpatrują jeszcze sprawy wniesione przez ojca i córkę Paula Walkera.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • MIX (gość)

    Brawura to nie odwaga. Walker był mega spoko aktorem ale... w mojej ocenie Porsche raczej ich nie zabiło. Podobnie było z Ziętarskim, choć ten akurat przeżył. Niestety jest coś demonicznego w szybkich autach, moment nieuwagi i fizyka zrobi resztę.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości