Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Porwanie, pościg, zatrzymanie!

Data publikacji: Autor: Grzegorz Okoński - Gazeta Poznańska

Fot. Sz. Siewior

Zanim policjanci złapali wczoraj wieczorem w Poznaniu kierowcę Hondy, ten zdążył rozbić około dziesięciu aut!

 

Zatrzymanym jest 30-letni poznaniak. Około godz. 18.00 on wsiadł do samochodu zaparkowanego przy Rynku Jeżyckim. - Hondą przyjechały dwie kobiety, jedna wysiadła, by zrobić zakupy, druga została w samochodzie – opowiada Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Mężczyzna wsiadł do samochodu i zażądał od będącej tam kobiety Fot. Sz. Siewior telefonu komórkowego. Gdy ta odmówiła, uruchomił silnik

i ruszył z miejsca.

 

Pojechał uprowadzonym autem na ul. Nad Wierzbakiem, gdzie wypuścił zakładniczkę, przy okazji uderzając w Fiata Uno. Następnie zaczął swoją szaleńczą podróż po ulicach,

w czasie której taranował kolejne samochody. W tym czasie jedna z poszkodowanych kobiet zawiadomiła patrol Straży Miejskiej, a strażnicy policję.

 

Złodziej dojechał do ślepego końca ulicy Traugutta i rozpędzony spadł samochodem z nasypu na ul. Hetmańską, gdzie uderzył w jadącego Fiata Punto nauki jazdy i wepchnął go na torowisko tramwajowe. Porzucił następnie Hondę i próbował uciekać pieszo, ale został złapany.

 

Andrzej Borowiak, rzecznik KMP w Poznaniu:

 

Złodzieja namierzyła załoga Oddziałów Prewencji KWP i to ona rozpoczęła pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pijany – miał 2,3 promilla alkoholu we krwi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości