Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Porzucony samochód. To miasto wypowiedziało wojnę właścicielom takich aut (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. TVN24/x-news Stargard wypowiedział wojnę właścicielom porzuconych samochodów. Miasto prowadzi akcję, która ma na celu odholowywanie długotrwale nieużytkowanych pojazdów na specjalnie do tego wyznaczony parking.

Właściciel auta zostaje poinformowany o tym, że jego samochód został odholowany i ma szansę osobiście go odebrać.

- Wysłaliśmy kilkadziesiąt pism do właścicieli pojazdów długotrwale nieużytkowanych. Z czego koło 12, 13 właścicieli zareagowało na nasze pisma i sami odebrali te pojazdy. Natomiast 7 pojazdów musieliśmy odholować, bo właściciele nie reagowali na nasze wezwania – powiedział Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie.

Zobacz także: Najbardziej awaryjne auta

Jeśli właściciel auta nie zgłosi się na parking po swój samochód w ciągu sześciu miesięcy, pojazd jest utylizowany. Za każde takie auto miasto otrzymuje 451 zł. Taka kwota wystarcza na pokrycie kosztów holowania samochodu i na pokrycie kosztów parkingu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Polak (gość)

    Zapraszam do Wrocławia, nie ma skrzyżowania czy ulicy gdzie stoją takie wraki, brudne, bez powietrza w oponach, niektóre już zniszczyły chodnik bo wyrasta zieleń spod opon. Spokojnie kilka tyś miejsc parkingowych by Wrocław odzyskał

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości