Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Posezonowe okazje

Data publikacji: Autor: Leszek Mielczarek

 Można zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Warto było poczekać z zakupem nowego auta na ostatnie miesiące roku. W większości salonów możemy liczyć na spore upusty, w innych zaś na dodatkowe wyposażenie lub darmowy pakiet ubezpieczeniowy.

Tradycyjnie, koniec roku to okres, w którym producenci samochodów starają się wszelkimi możliwymi sposobami zachęcić nas do wymiany naszych "czterech kółek" na nowszy model. Oczywiście owe zachęty przybierają bardzo konkretne formy; w większości salonów możemy liczyć na spore upusty, w innych zaś na dodatkowe wyposażenie lub darmowy pakiet ubezpieczeniowy. Czasem, decydując się na zakup konkretnego samochodu, wybierać możemy spośród kilku propozycji lub obok upustu, "wynegocjować" jeszcze np. opony zimowe, radio czy bagażnik do przewozu nart.

Najwięcej mogą zyskać osoby kupujące luksusowe i drogie samochody. Na przykład suzuki na swój największy, terenowy model grand vitara XL-7 proponuje aż 15 tys. zł upustu. Auto napędzane silnikiem V6 o pojemności 2,7 litra i mocy 173 KM, wyposażone w m.in. poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, ABS oraz klimatyzację można nabyć za 129 tys. zł (cennikowo 144 tys. zł).

Sporo można zaoszczędzić również wybierając citroena xsarę picasso. Pojazd w wersjach silnikowych 1.6, 1.8 16V i 2.0 HDI z poziomem wyposażenia exclusive objęty jest rabatem w wysokości 8,8 tys. zł. Najtańszy model exclusive można zatem kupić już za 62, 8 tys. zł (wcześniej 71,6 tys. zł).

Na szczęście okazje skierowane są również do osób dysponujących znacznie skromniejszym portfelem. Na przykład kupując daewoo matiza i zostawiając w rozliczeniu swój stary samochód uzyskamy upust w wysokości aż 7 tys. zł. Tym sposobem małe daewoo możemy mieć już za niespełna 22 tys. zł.

Niemały zysk czeka także na osoby marzące o innym "maluchu" - seicento. Fiat proponuje im do wyboru aż cztery opcje: upust w wysokości 1 tys. zł plus komplet opon zimowych, przy złomowaniu lub odsprzedaży starego auta - rabat 2 tys. zł, kredyt 50/50, ewentualnie pełen pakiet ubezpieczeniowy na rok. Ponadto fiat przygotował specjalną ofertę promocyjną z okazji Barbórki dla osób związanych z górnictwem.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości