Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Posiadacze tych aut zapłacą więcej! Z tygodnia na tydzień jest drożej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum Utrzymujące się kłopoty z dostawami autogazu zza granicy wschodniej powodują, że paliwo to wyraźnie drożeje.
Z najnowszego badania sytuacji cenowej na stacjach, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, wynika, że w ciągu minionego tygodnia LPG podrożało o 8 groszy i jego aktualna, średnia cena wynosząca 2,77 zł/l jest najwyższą w tym roku. Od miesiąca stabilna pozostaje cena Pb98, za którą kierowcy płacą przeciętnie 5,99 zł/l. Drugi tydzień z kolei benzyna 95-oktanowa jest oferowana po 5,73 zł/l, natomiast o 2 grosze wzrosła cena diesla, sprzedawanego na stacjach po 5,44 zł/l.  
 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyn i oleju napędowego. Ich średnie ceny wynoszą tam 5,65 i 5,89 zł/l oraz 5,38 zł/l (identyczna cena oleju napędowego obowiązuje również w województwie lubuskim). Autogaz z ceną 2,72 zł/l jest najtańszy na Podlasiu. 
 
Najwięcej za zakup Pb95 płacą kierowcy na Mazowszu, Opolszczyźnie i wspomnianym Podlasiu, na których jej litr kosztuje 5,75 zł. W województwie podlaskim najdroższa jest także benzyna Pb98 - jej litr w sprzedaży detalicznej dostępny jest przeciętnie po 6,06 zł. Na Mazowszu także e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla, oferowanego na stacjach po 5,56 zł/l. W Małopolsce natomiast najwięcej płaci się za LPG - 2,80 zł/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-09-01
Pb 98 5,99
Pb 95 5,73
ON 5,44
LPG 2,77
Ceny w zł/litr.
 

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości