Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Posłowie przeciwni darmowym obwodnicom

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Posłowie Solidarnej Polski zgłosili projekt zmian do ustawy o płatnych autostradach. Proponowali oni, by lokalni kierowcy byli zwolnieni z opłat za korzystanie z obwodnic dużych miast. Sejmowa komisja ds. infrastruktury rekomenduje jednak odrzucenie tego projektu.

Fot. Archiwum PolskapressePrzypomnijmy, że chodzi o zwolnienie kierowców poruszających się w ruchu lokalnym z opłat na autostradach A1, A2, A4 i A8. Mieliby z tego skorzystać zarówno kierujący autami osobowymi o DMC do 3,5 tony, jak również motocykliści, którzy podróżują lokalnie po obwodnicach m.in. Wrocławia, Krakowa, Częstochowy, a także Łodzi.

Niestety, komisja nie zaaprobowała takiego pomysłu rekomendując Sejmowi jego odrzucenie. Zdaniem wiceministra transportu, Tadeusza Jarmuziewicza, ostatnia obniżka cen za przejazd autostradami należącymi do GDDKiA jest rozwiązaniem kompromisowym, które powinno zadowolić obie strony.

Warto również dodać, że rząd sprawdza rozwiązanie proponowane przez posłów Solidarnej Polski na odcinku autostrady A4 pomiędzy Kleszczową a Sośnicą. Właśnie w tym miejscu lokalni kierowcy są zwolnieni z opłat za korzystanie z obwodnicy Gliwic.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • RYSIEK Z POZNANIA (gość)

    Totalna bzdura;przy tak zatłoczonych centrach miast jest to jedyny sposób na względnie szybkie przejechanie na drugą stronę miast. dlatego jeszcze tu szuka się możliwości obciążenia kosztami KIEROWCÓW.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości