Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Posłowie za ograniczeniem prędkości

Data publikacji: Autor: Marek Loos

fot. Paweł Nowak Sejm uchwalił nowelizację prawa o ruchu drogowym. Najbardziej odczuwalne zmiany dla kierowców przewidują, że na terenie zabudowanym, w godzinach od 5 rano do 23 będzie można poruszać się z prędkością 50 km/h, a od 23 do 5, tak jak obecnie – 60 km/h.


fot. Pawe³ Nowak Dodatkowym badaniom technicznym trzeba będzie poddać pojazdy powypadkowe oraz takie, co do których istnieje przypuszczenie, że uczestniczyły w kolizji lub wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji.


Możliwe będzie też czasowe wycofanie z ruchu samochodów ciężarowych, przyczep, ciągników samochodowych i pojazdów specjalnych.

Pojazd będzie można wycofać na 2 do 6 miesięcy z możliwością jednorazowego przedłużenia. Jest to ważne dla firm transportowych,

które w pewnych okresach roku mogą nie mieć zapotrzebowania na przewóz ładunków, a w tym czasie podatki trzeba płacić. W trakcie czasowego wycofania, znikają te obciążenia.


Według nowelizacji, we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej będą wzajemnie uznawane świadectwa homologacji pojazdów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości