Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Poszerzone szkolenia strażników miejskich

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Kandydaci na funkcjonariuszy straży miejskich i gminnych będą musieli przejść dłuższe szkolenia. Już wkrótce program nauczania strażników zostanie poszerzony o zagadnienia związane z oznakowaniem dróg wewnętrznych.

Fot. Archiwum PolskapresseNowi funkcjonariusze poznają zasady dotyczące warunków umieszczania znaków i sygnałów na drogach. Dotyczyć to będzie zwłaszcza odcinków oznaczonych jako drogi wewnętrzne. Jest to nowość. Dotychczas, te zagadnienia nie były włączane w program nauczania strażników miejskich.

Jest to związane z nowymi uprawnieniami funkcjonariuszy, którzy od sierpnia 2012 roku mogą wystawiać mandaty za złe oznakowanie dróg wewnętrznych. Szkolenia, jak do tej pory, będzie przeprowadzała policja. Po zmianach, szkolenie teoretyczne strażników miejskich (gminnych) będzie się składało z 340 godzin zajęć.

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Kasa podatnika (gość)

    Te szkolenia tyle pomagają co umarłemu kadzidło . Podatnik rencista płaci a cymbał po melinach chla wódkę tyle z tego korzyści. To sa bohaterowie w przypadku babci która sprzedaje pomyk czy sznurówki na miejscu przestępstwa aż czarno /taka kategoria grupy wysługiwał sie Stalin .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości