Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Potrącił dziecko i uciekł

Data publikacji: Autor: EMA

Fot. Tomasz Błołt

21-letni kandydat na policjanta, który od maja odbywał zastępczą służbę wojskową w oddziałach prewencji w Krakowie, potrącił wczoraj w Suchej Beskidzkiej 8. letnie dziecko. Był pijany.

 

Fot. Tomasz B³o³t

Do wypadku doszło około godziny 14.00. Kierowca Renault Clio, mieszkaniec Tarnawy Dolnej, wybrał się do Suchej załatwić swoje prywatne sprawy. Jadąc nowo wybudowaną ulicą, biegnącą na tyłach pasażu handlowego w samym centrum miasta, nie zdołał zapanować nad kierownicą i najechał na ośmiolatka ze Stryszawy, który szedł poboczem, trzymając swoją mamę za rękę.

 

Kierowca zamiast się zatrzymać, usiłować uciec. Zdołał ujechać zaledwie kilkaset metrów, po czym uderzył w drzewo rosnące w sąsiedztwie pobliskiego domu towarowego. Kiedy 21. latek dmuchnął w alkomat, okazało się, że jest pijany. Miał 2,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano mu także krew do badania na zawartość alkoholu. Nie stwierdzono u niego obrażeń. Niestety ośmiolatek został ranny. Ma złamaną nogę w podudziu. Trafił do szpitala, ale po opatrzeniu w ambulatorium, pozwolono rodzicom zabrać malca do domu.

Pijanemu kierowcy grozi kara 8 lat więzienia. Nie będzie mógł także kontynuować swojej służby w policji.

 

- Mieliśmy taki przypadek rok temu. Policjant z Suchej kończył szkołę w Katowicach i na terenie powiatu wadowickiego złapano go, jak jeździł pijany. Oczywiście został zwolniony. Musimy eliminować takie osoby ze służby policyjnej - powiedział Stanisław Żuber, komendant KPP w Suchej Beskidzkiej.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości